Livebox + router jako switch

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy można skonfigurować mój router Pentagram Cerberus ADSL Lite i Livebox w ten sposób, aby router pełnił rolę switcha. Czytałem różne posty na forach i niektórzy piszą, że im działa. Livebox jest z telewizją co podejrzewam utrudnia sprawę. Posiadam 2 komputery które łączą się przez kabel ethernet, laptopa wifi i drukarkę ethernet. No i do tego kabel do tv. Chciałbym uniknąć kosztów związanych z zakupem switcha i wykorzystać ten router (o ile to możliwe). Nie znam się na routerach więc byłbym wdzięczny za pomoc i bardzo szczegółowy opis.

Nie ma najmniejszego problemu. Wyłącz tylko serwer DHCP na jednym z tych urządzeń żeby sie adresacja nie pokaszaniła i to wszystko. Switch tego typu jest zupełnie niekonfigurowalnym urządzeniem i nie ma o czym pisać.

pozdrawiam

W routerze znalazłem 2 opcje z DHCP. Jedna z WAN http://yfrog.com/7cdhcpwanj, która była już wyłączona i w opcjach LAN http://yfrog.com/fkdhcplanj, którą jak wyłączę i wezmę opcję save&reboot żeby zapisać to się okazuję, że się nie zmienia na Disable… Jak to wyłączyć? :frowning:

To co masz w ustawieniach sieci WAN to klient DHCP, co zresztą masz tam napisane i klient ma za zadanie pobierać adres z serwera DHCP, to co masz w WAN to nie jest serwer DHCP. Serwer DHCP masz w ustawieniach sieci LAN i jego zadaniem jest automatyczne przydzielanie adresów IP komputerom podłączonym do routera. Ty masz go wyłączyć.

Spróbuj zrobić tak. Zanim wyłączysz serwer DHCP w LAN, w komputerze, z którego logujesz się do routera, w ustawieniach karty sieciowej wyłącz automatyczne pobieranie adresu i ustaw ręcznie adres IP na 10.0.0.3, bramę prawdopodobnie na 255.255.255.0. Zaloguj się do routera i próbuj wyłączyć serwer DHCP.

Pozdrawiam!

roobal próbowałem zrobić tak jak radziłeś natomiast nie mogę dać bramy więcej niż 223 na samym początku.

EDIT

Udało mi się wyłączyć Serwer DHCP. Zresetowałem router do domyślnych ustawień i odłączyłem wszystkie urządzenia. Wklepałem wszystko od nowa, z tym że Serwer DHCP wziąłem na Disable. Wszystkie komputery ETH i WiFi działają z wyjątkiem drukarki sieciowej. Drukarka Brother DCP-395CN, jak zrobić aby działała w sieci?