Livebox + router TP-Link TL-WR340G

Zmieniasz po prostu adres routera TP-Link na np. 10.10.10.1 a resztą zmieni się sama -> od tej pory logujesz się już na ten adres w przeglądarkę, a nie jak wcześniej na 192…

bogna2009

miałes racje wystarczylo zmienic adres ip w routerku LAN IP Address: tylko mussi byc caly inny ja wczesniej tylko koncowki zmieniał teraz jest tak

dw369_ok.jpg

vm8527_99.jpg

i livebox poddpiety pod ruter do niebieskiego i wszystko działa wiec temat mozna zamknac przeprosiny i podziekowania dla bogna2009

skalman zmien tylko ip routera tylko ccaly adres reszte wszystko fabryczznie zostaw mi dziala

Cieszę się że wreszcie działa :wink:

Dodatkowo LB jest odciążony z routowania co znacznie podniesie wydajność (na ile to możliwe).

Pozostaje ustawić zabezpieczenia (z WPA/WPA2 MIxed mode nie powinno być problemu) i cieszyć się działaniem sieci.

Pozdrawiam

a jednak jeszcze nie dokonca działa bo TV niet pisze ze dekoder nie jest podłaczony pod liveboxa sprawdziłem podpiołem pod liveboxa kompa tam gdzie był bekoder i brak połaczenia tak wygląda ze router odcina to zółte gniazdo na liveboxie moze jeszcze ktos cos poradzi ale sadze ze tego sie juz nie da obejść

Hej,

Widzę, że chłopaki sobie poradzili z podłączeniem - dodajmy - działającym podłączeniem. Zatem zmiana zakresu adresowego IP oraz podłączenie WAN’owe były poprawnym tropem. :slight_smile:

I oczywiście router podłącz pod port WAN, a nie jak switch. :slight_smile:

:arrow: A diody na porcie z oznaczeniem żółtym się świecą??

:arrow: Sprawdź w ustawieniach LiveBox’a, czy port ten jest aktywny jako port do odbioru TV. Niestety czasami się zdarza, że zbyt duże przeciążenie LiveBox’a może powodować, że obsługa TV się wyłącza. Sprawdź, czy tak się nie stało: Moje usługi -> TV przez ADSL -> Włącz.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus

diody swieca ok a co do tego

Sprawdź w ustawieniach LiveBox’a, czy port ten jest aktywny jako port do odbioru TV. Niestety czasami się zdarza, że zbyt duże przeciążenie LiveBox’a może powodować, że obsługa TV się wyłącza. Sprawdź, czy tak się nie stało: Moje usługi -> TV przez ADSL -> Włącz.

to u mnie musi byc wyłaczone bo ja mam tv przez satelite a nie po kablach a dekoder poprostu dzieki temu podłaczeni z liveboxem pobiera cos z netu

ds9053_nn.jpg

Hej,

To faktycznie zmienia postać rzeczy. :slight_smile:

Bardzo możliwe, że poprzez to połączenie oprogramowanie dekodera jest aktualizowane. Niestety technicznie nie spotkałem się nigdy z taką konfiguracją multipakietu TP, więc ciężko powiedzieć mi, co może być nie tak…

:arrow: A czy po podłączeniu dekodera pod gniazdko czerwone problem znika??

Pozdrawiam,

Dimatheus

A czy po podłączeniu dekodera pod gniazdko czerwone problem znika??

w czerwonym jest router wpiety ale zamienilem kable i problem nadal

wyglada na to ze router odcina net w liveboxie ale net przez usb i wifi na liveboxie działa wiec sam juz nie wiem wystarczy ze wypne router i wszystko wraca do normy narazie podpiołem jako switch bo musi wszystko działac :frowning:

Hej,

:arrow: Czyli LiveBox w ogóle nie “przekazuje” poprzez złącze LAN’owe internetu - do router’a również??

A nie skasowały się w nim ustawienia zmieniające zakres adresów IP dla sieci lokalnej??

Czy przy takim połączeniu działa internet na kompach podłączonych do routera?? Na tych do LiveBox’a też?? I co wtedy z TV - działa??

:arrow: Obawiam się, że to może wynikać z tego, o czym pisał bogna2009 - LiveBox może sobie nie radzić z tak wielkim obciążeniem… :frowning:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czyli LiveBox w ogóle nie “przekazuje” poprzez złącze LAN’owe internetu - do router’a również??

przekazuje tylko na czerwone wyjscie a na zółte niet a w zółtym jest tv jesli liveboxa podepne do routera pod WAN.

A jesli liveboxa podepne do routera tylko ze pod lan jako switch to wszystko działa.

pomijajac TV podpiolem do zółtego na liveboxie kompa to pisze ograniczona łacznosc a w tym czasie odepne router od liveboxa to to komp pobiera adres i jest ok , ale tylko spowrotem wepne router to to znowu ograniczona łacznosc.

na razie podpiąłem jako switch bo musi wszystko działać

Czy przy takim połączeniu działa internet na kompach podłączonych do routera?? Na tych do LiveBox’a też?? I co wtedy z TV - działa??

wtedy wszysciutko działa jak trzeba

Hej,

Wszystko to jakość działa odwrotnie niż powinno i inaczej, niż sugeruje logika. Gdy router działa jako switch, wtedy przydzielaniem adresów IP i obsługą NAT zajmuje się LiveBox. Po podłączeniu router’a przez port WAN to on zajmuje się wszystkimi tymi operacjami - oczywiście w ramach komputerów do niego podłączonych - więc odciąża LiveBox’a, Dlaczego więc ten nie chce w takiej konfiguracji działać - nie mam bladego pojęcia… A swoją drogą - ile w sumie komputerów masz podłączonych do sieci lokalnej - zarówno do Liveox’a, jak i do router’a, bez względu na to czy przez WiFi czy kablowo??

A sprawdzałeś to??

Pozdrawiam,

Dimatheus

ustawienia zmieniające zakres adresów IP dla sieci lokalnej

sa ok

teraz sa 2 do liveboxa i 3 do routera i problem nadal jest z rana malo kompow wieczorem najwiecej

w sumie jako switch moglo by zostac tylko dysku do kopi danych nie mam gdzie podpiac

Hej,

Czyli powinno działać jak należy. #-o

Czyli faktycznie ciężko tłumaczyć się nadmiernym obciążeniem LiveBox’a. W mojej sieci lokalnej opartej na LiveBox’ie na stale są 3 komputery po WiFi i print serwer kablowo - ale często zdarza się, że w czasie “spotkań rodzinnych” do sieci podpiętych jest 6 i więcej kompów (rozgrywki w Open Arena) i wszystko działa bez zarzutu…

A nie masz możliwości podpięcia go do któregoś z komputerów i udostępnienia go dla innych?? Ewentualnie zostaje przebudowanie infrastruktury informatycznej. LiveBox’a zostawić, by można było oglądać TV, i podpiąć do niego router, do którego wszystkie inne kompy byłyby podpinane… Ale to oczywiście są dodatkowe fundusze…

Pozdrawiam,

Dimatheus

wiec tak jesli dysk podepne pod komp to ten komp musialby chodzic prawie zawsze bo kopia zapsowa sama sie robi 2x na dobe a i na nim trzymam rózne dokumety i takie tam do wgladu

ale moj dysk do kopi to OvisLink Airlive WMU-6500FS http://airlive.lua.pl/ mozna go na wile sposobów podpinac i ja go podpiołem po wifi do routera i dział troche wolniej to sie odbywa ale jest ok wiec chyba mozna temat zamknac

Hej,

A więc pojawiła się możliwość podłączenia. Nie ma to jak urządzenia wielo-interfejsowe. :slight_smile:

Niestety, przy WiFi z standardzie G maksymalny transfer teoretyczny osiąga połowę tego, którego można wyciągnąć na kabelku, więc spadek wydajności na pewno jest widoczny.

Pozdrawiam,

Dimatheus

37f1610e0b3c6cc3med.jpg

Czy nie powiano być 8 żyłek a nie 4 ?? TP-LINK TL-WR340G

Tak juz razwiazałem problem!! Wystarczylo zmienic weduk instrukci doloczonej do rutera zmienilem IP LAN

Router ten działa w standardzie 10/100BaseT więc wykorzystuje tylko 2 pary przewodów (4 piny, jak na zdj.)

Hej,

4 pary skrętki (czyli wspomniane 8 żyłek) wykorzystują tylko sieci o przepustowości co najmniej 1 gigabita. W wolniejszych wykorzystywane są tylko dwie pary - i kablem 4-żyłowym można bez problemu łączyć elementy w takiej sieci.

Pozdrawiam,

Dimatheus