Livebox, Rozłączanie internetu

(Asomoto) #1

Witam, mam poważny problem, bardzo mnie to denerwuje. Mój internet z tp został podzielony, na połowę, tzn. z kuzynem, mamy neta na pół. U mnie został modem a u niego bez przewodowe łącze, nie wiem czy dobrze pisze, wygląda to jak USB. U niego net chodzi normalnie, a u mnie wciąż się rozłącza z siecią, po prostu tracę neta. Musze wyłączyć kompa i włączyć jeszcze raz. Co w wielu sprawach internetowych bardzo mi przeszkadza. Dodam jeszcze, że gdy miałem internet normalni, czyli sam nie miałem takich problemów. Proszę o szybką odpowiedź i pomoc. Z góry dziękuje.

(Gan911) #2

"nowako84", nie powiedziałbym tak. skoro po wi-fi działa poprawnie, to może być pare przyczyn.

1. włączone oszczędzanie energii jeśli komputer podłączony jest przez usb.

2. kuzyn zapycha łącze i wygląda to tak jakby nie było transmisji.

3. uszkodzona karta sieciowa jeśli komputer podłączony jest przez eth

"Asomoto" pisze, że restart kompa rozwiązuje problem i jesli tak jest faktycznie to na tym bym się skupił, po co od razu wydawać 200 zł na router

(Asomoto) #3

No to dalej nie wiem co zrobić. Mogę także powiedzieć, że czasami Kuzyn, koma gdzieś zabiera. W tedy z internetu korzystam tylko ja, a i tak internet się rozłącza.

gan911, twoje 3 powody, jest możliwość naprawienia tych błędów o ile one są i możliwość sprawdzenie tego? Z góry dziękuje za odpowiedź.

(MrAsusrp6) #4

We właściwościach swojej karty sieciowej ustaw tak:

kartaz.jpg

(Gan911) #5

prosiłbym o screena z liveboxa parametrów łącza

w przeglądarce 192.168.1.1 jako adres -> login i hasło : admin -> konfiguracja zaawansowana -> statystyki -> statystyki adsl.

druga rzecz czy kożystasz z laptopa czy stacjonarnego?