Livebox różne IP


(Nemo1603) #1

Witam.

Mam problemik i nie oriętuje sie w tym temacie za bardzo. Mam w domu liveboxa i trzy kompy podlączone, a problem jest taki iz potrzebuję każdy komputer mieć z innego IP. Czy jest to mozliwe by po przez livebox'a wysyłać różne IP. Prosze o rady i eventalna liste programików które moga spełniać takie normy.


(Dimatheus) #2

Hej,

Przecież Livebox jest routerem - a skoro tak, to każdy komputer w sieci lokalnej na inny adres IP. Oczywiście zewnętrzne IP mają dokładnie takie same, gdyż dystrybutor (czyli TP SA) dla każdego Livebox'a przydziela dynamicznie tylko jeden adres IP - i tego akurat nie obejdziesz. Ewentualnie możesz podłączyć sobie trzy oddzielne łącza i wtedy każdy z komputerów może mieć inne IP zewnętrzne. :slight_smile:

Co masz na myśli?? I do czego potrzebujesz osobnych adresów IP?? A czy nie wystarczy po prostu przekierowanie portów??

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Sitemaster) #3

inne ip uzyskasz jedynie łacząc się przez proxy


(Dimatheus) #4

Hej,

Niby tak... Uściślając trzeba dodać, że każdy z komputerów powinien łączyć się przez inny serwer proxy. A z drugiej strony jaki pożytek z adresu IP, którym posługują się także tysiące innych osób na całym świecie??

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Nemo1603) #5

Hmmm, to co piszecie jest bardzo ciekawe ale dalej jakiejs konkretnej odp nie uzyskalem i co najwazniejsze jak to zrobić :slight_smile: bo jak posalem jestem zielony w tych sprawach


(Ataserwis) #6

Dostałeś odpowiedź:

Każdy z komputerów podłączonych do LixeBoxa ma inny adres IP. Problem rozwiązany.


(Ctr) #7

Zapytam z ciekawości. Po co ci inne IP ? Chcesz grać przez neta w MMORPG, a boisz się, że ci wykryją na 2 postaciach to samo ip ??


(Dimatheus) #8

Hej,

Konkretnej odpowiedzi nie uzyskałeś, bo nie odpowiedziałeś na zadane pytania - ciężko pisać o wszystkim. Dla przypomnienia...

Pozdrawiam,

Dimatheus