Livebox + telewizja

Witam. Mam problem związany z instalacją livebox’a, a mianowicie nie mogę zaintalować go. Wczoraj udało mi się to zrobić, lecz po ponownym włączeniu kompa nie mogłem połączyć się z internetem. Postanowiłem reinstalować modem. Otóż przy momencie, gdzie wyskakuje opcja “INSTALUJĘ LUB PONOWNIE INSTALUJĘ MODEM LIVEBOX” instalator się zawiesza i nic nie idzie zrobić. Jest on dodatkiem do telewizji, niestety nie mogę pójść dalej w podłączaniu, jeżeli nie zainstaluje livebox’a.

Czy można ominąć tę instalację, ale żeby można było podłączyć dekoder telewizyjny i antenę satelitarną?

VTi ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Podłącz modem przez Ethernet, a do menu wejdź przez przeglądarkę wpisując adres:

http://192.168.1.1

Hasło/Login: admin

Tak jak kolega wyżej napisał po wejściu w podany link logujesz się na usera: admin password:admin

Powinna wyskoczyć ci tabela w której klikasz na “modyfikuj” w rubryce o nazwie “Połączenie internetowe” nastepnie wyskoczy ci okno z nazwa użytkownika i hasłem (nazwa użytkownika i hasło musiałeś zapisać przy pierwszym uruchamianiu neta) uzupełniasz to i klikasz w połącz. Koniec

Tylko połącz przez ethernet (wygląda on tak http://www.elec-intro.com/EX/05-13-23/Ethernet-Cable-UTP-Mold-Type-KB-AA06-.jpg

Jeśli masz liveboxa + tv to w zestawie powinieneś dostac dwa kable ethernet (jeden ma czerwone końcówki, podłącz go w liveboxie w miejsu oznaczonym czerwonym kolorem, bo masz jeszcze żółty kolor ale to już inna sprawa PODŁĄCZ POD CZERWONE GNIAZDO, w kompie dużo opcji do podłączenia ethernetu nie bedziesz miał raczej więc wtykaj gdzie pasuje :smiley: