Livebox TP.Czy switch albo hub zadziała?

Witam mam problem potrzebuje podpiąć dwa komputery (kablami, wifi odpada) do liveboxa tp. Jeden komp podpięty jest przez gniazdko rj-45. A drugi komp musi być podpięty pod usb PC(myślałem też nad switchem i hubem ale nie wiem czy zadziałają więc nie chce wyrzucać kasy). Problem w tym że nie chce mi się na nim ładować net. Co zrobić by działało?

Możesz kupić kartę sieciową np. Pentagram Hornet P613210 (koszt ok. 60zł)

Mówilem ze wifi odpada, Myślałem nad jakimś hubem do ethernetu ale nie wiem czy zadziała w liveboxie

Dodane 30.07.2012 (Pn) 18:54

A po za tym to jedna z gorszych kart sieciowych.

Niestety nie miałem nigdy do czynienia z Liveboksami, więc nie wiem nawet jak to wygląda i działa, ale jeśli już miałbyś coś kupować, to nie kupuj huba, tylko kup przełącznik (switch), w przypadku koncentratora (hub) będziesz miał niższą wydajność sieci związaną z kolizjami pakietów i działaniem w pół-dupleksie. Jak możesz, to daj jakieś zdjęcie tego Liveboksa, może uda mi się coś więcej napisać.

livebox2.gif

Dodane 30.07.2012 (Pn) 21:29

http://www.orange.pl/esupport_modems_b2c.phtml?selectedProducer=LiveboxselectedTerminal=Livebox%201.1terminalChosen=true_requestid=334584 A to link do opisu na orange.pl

Teoretycznie ten drugi port ethernetowy mógłbyś wykorzystać do podłączenia drugiego komputera, musiałbyś to sprawdzić w konfiguracji routera. Z tego co widziałem w instrukcjach router uzyskuje publiczny adres IP, uruchom wiersz poleceń i daj wynik poniższego polecenia, sprawdzimy, czy to urządzenie NATuje adresy IP.

ipconfig

Ale właśnie nie mogę bo dekoder od telewizji Orange musi(inaczej się nie włączy) być podpięty pod ten drugi port ethernetowy.

Dodane 31.07.2012 (Wt) 17:33

http://img267.imageshack.us/img267/2849/ipconfigb.jpg

Domyślałem się, jednak według instrukcji można wykorzystać ten port do podłączenia komputera. Połączenie jest NATowane, więc dodatkowy router jest zbędny, możesz podłączyć do tego urządzenia przełącznik, tylko pamiętaj żeby nie kupować koncentratora (z ang. hub), o czym pisałem wyżej.

OK Dzięki.