LiveBox TP, czy warto?

LiveBox TP, czy warto?

Witam.

Ostatnio zadzwonili do mnie z TP ze do konca umowy zostało mi 6 miesiecy, i jesli chce to moge za 10zł/mies. dostac ten modem livebox.

Ale teraz sie zasntanawiam nad paroma rzeczami. mam 2 komputery stacjonarne w odleglosci tak 7 m. przedzielone 2 scianami.

Plan domu tu–>http://img155.imageshack.us/my.php?image=pokojzc3.jpg

Pytania:

*czy da sie zrobic tak ze kabel telef. podlacze bezposrednio do boxa, i on sam bedzie “rozsyłał” internet na reszte kompów (tzn chodzi mi o to ze niebede musial miec wlaczonego tak jak mam teraz, jednego komputera , zeby na drugim byl intenret (ten pierwszy rozdziela)

*czy nie strace nic na transferze bo gram w gry online i poprostu mnie krew zaleje jak w CoD bede mial lagi;p

*WAZNE. czy oprocz tego ze bede mial internet bezprzewodowy, to czy bede tez mial siec bezprzewodowa (siec lokalna) (tzn czy miedzy tymi dwoma komputerai bede mogl stworzyc siec, zeby np. wymienic sie plikami itp.)

*Czy z tego internetu WiFi , bede mogl podlaczyc inne urzadzenie (mam Palmtopa z wifi i zastanawiam sie czy bedize normlanie ta siec odbieral, w lozku mozna by se stronki przegladac :wink: )

*Czy wogole warto w to inwestowac , czy lepiej zostawic tak jak mam , czyli modem Sagem ktory jest podlaczony do 1 kompa za pomoca USB, a drugi komputer , ma internet rozdzielony normlanie po sieci lokalnej , za pomoca kart sieciowych)

pozdrawiam :slight_smile: I licze ze wypowiedza sie osoby ktore maja juz ten modem :stuck_out_tongue:

Tak, oczywiście

WiFi bywa kapryśne, więc do grania w gry online polecam raczej podpięcie do LB przez kabel LAN

Owszem

Tak, do kompletu można podłączyć do sieci urządzenie z interfejsem Bluetooth

Warto. Ja wprawdzie nie korzystam z usług TPSA, ale mam router bezprzewodowy D-Linka i nie wyobrażam sobie bez niego obecnie życia :wink:

Dwa laptopy, palmtop i znajomi, którzy czasem wpadną z problemem związanym ze sprzętem. Dzięki temu mogę szybko podłączyć dane urządzenie do netu. Cena za Liveboxa nie jest wygórowana, więc moim zdaniem warto go wynająć

Tak livebox rozdzieli sygnał tak że nie musisz mieć włączonego jednego kompa aby drugi miał neta

Nie stracisz

Tak

Tak

Tak

Ja podpisując ostatnio umowę w TP, boxa mam za 2,49 zł przez 6 miesięcy a potem po 10,00 zł. Używam stacjonarnego kompa podłączonego kablem i lapa przez wifi. Wszystko śmiga ładnie. Ale i tak planuję po tych 6 mieś. kupić jakiś dobry router. Livebox jest dzierżawiony więc myślę że lepiej zapłacić od razu ok 200-300 zł i mieć urządzenie na własność.

Zgadzam się.

livebox to kiepskiej jakości router z modemem ADSL ale zawsze coś