LiveBox TP i sterowniki do niego?

chcesz przez wifi podłączyć ponieważ posiadam laptopa i chcę mieć bezprzewodowy internet w domu.

Ok, ok… Normalnie Polącz z siecią, znajdź na tej liscie sieć “neostrada_xxx”, kliknij połącz i potem wpisz klucz WEP (zanjduje się na nalepce na spodzie liveboxa). Wcale nie musisz używać tego dongla od tp, jak masz w lapku wbudowaną.

Instrukcja instalacji Sagem dongle WiFi w systemie Windows Vista.

http://www.microsoft.com/poland/oem/oem … ada.aspx#1

Panowie po co się denerwować i kłócić, zasada jest prosta. Podłączamy liveboxa przez ethernet w chodzimy do panelu administracyjnego, przeprowadzamy konfigurację - zasada bezpieczeństwa - po co bystry sąsiad ma zalogować się razem z nami. Następnie instalujemy klucz wi-fi i w panelu visty “skonfiguruj połączenie lub sieć” zestawiamy połączenie wi-fi wykorzystując klucze i hasła uzyskane w trakcie podpisywania umowy i rejestracji usługi. Ot cała filozofia. A tak na marginesie na stronach “jedynego i słusznego” operatora narodowego są wszystkie stery - wystarczy poszukać.

POZDRAWIAM.

A czy Twój lapek ma wi-fi? Jeżeli tak to klucz tepsy nie jest potrzebny. Wtedy tylko ethernet i panel systemowy.

na jakiej stronie są wszystkie stery? Tak mój lapek posiada wi-fi.

Stery są tutaj: http://www.microsoft.com/poland/oem/oem … ada.aspx#1 tak jak napisał Optimus Prime i tam masz też wszystko dokładnie, krok po kroku opisane.

Jeżeli masz kartę wi-fi na pokładzie nie potrzebujesz sterowników. Z livebox-em połącz się kablem ethernet, w panelu konfiguracyjnym (adres 192.168.1.1) przeprowadź konfigurację - wbrew pozorom nasz operator bardzo ładnie to opisuje w swojej broszurce. Następnie w panelu visty “skonfiguruj połączenie lub sieć” zestawiamy połączenie wi-fi wykorzystując klucze i hasła uzyskane w trakcie podpisywania umowy i rejestracji usługi. System też ładnie prowadzi za rączkę. Działa idealnie. Nigdy nie miałem żadnych problemów, tak więc stery do klucza (dongle) wi-fi nie są Ci potrzebne, chyba że masz w domciu jeszcze blaszaka i wykorzystasz w nim.

POZDRAWIAM.

(podstawa to uważnie czytać i nie śpieszyć się)

witam. dsotałem dzisiaj liveboxa i jest problem bo sterowniki od sagema nie działają bo ja mam model XG-762N a w instrukcji nie ma do tego dongla sterowników;/ zainstalowałem narazie xp i wgrałem liveboxa wg. instrukcji i działa, ale chciałbym zainstalować go na viście. Dodam że jak isntalowałem na viście to gdy instalowało sterowniki do dongla to wtedy właśnie nie mógł ich zainstalować a na xp zainstalował poprawnie. pozdrawiam.

Przeczytaj 2 posty wyżej, pisałem, że jeżeli masz w lapku kartę wi-fi na pokładzie nic nie instaluj nic nie podłączaj użyj wbudowanej karty. Skonfiguruj usługę przez kabel ethernet podłączony do liveboxa a następnie stwórz nowe połączenie w viście i to wszystko.

POZDRAWIAM.

a jak mam skonfigurować tą usługę? o co dokładnie Ci chodzi? Jak mogę łączyć się przez wifi bez adaptera dongle?

Pytam się jeszcze raz, czy masz w laptopie wi-fi nie chodzi mi o dongle’a tylko o kartę wbudowaną,(pisałeś że tak) jeżeli tak to połączenie - nową sieć tworzysz z poziomu visty (niepotrzebny jest wtedy dongle), pisałeś, że pod XP już masz wszystko ustawione, czyli wszystkie nazwy np. SSID, klucze WEP już masz. to wpisujesz przy tworzeniu nowego połączenia bezprzewodowego pod vistą, przyciskiem REG w livebox’e zezwalasz na dodanie adresu nowej karty sieciowej i już.

W dniu 26.07.2008 , o godzinie 12:24 został dopisany post przez Logix

Tu masz adres strony TP-sy ze sterami do wi-fi, jeżeli chcesz używać dongle’a:

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs … usb_vista/

A tu strona z opisami instalacji przez wi-fi:

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs … inst_wifi/

i przez kabel ethernet:

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs … h_livebox/

Pozdrawiam :smiley:

Masz wbudowaną kartę WiFi (tudzież WLAN, 802.11 b/g).

  1. Vista automatycznie wykryje Ci sieć bezprzewodową neostrada_xxx. Będzie się ona znajdowała na liście dostępnych sieci.

  2. Klikasz na “Połącz”. Vista spróbuje nawiązać połączenie z liveboxem.

  3. Po chwili poprosi o podanie klucza WEP, który znajduje się na nalepce na spodzie liveboxa.

  4. Wpisz ten klucz i wciśnij na livebox przycisk REG. Vista znowu spróbuje nawiązać połączenie.

  5. Po jakimś czasie wyświetli ci się w tym samym oknie opcja: Zapisz tę sieć i Nawiązuj to połączenie automatcznie. Zaznacz je.

  6. Możesz już korzystać z liveboxa.

Jeżeli Vista nie będzie chciała znaleźć Liveboxa to być może masz wyłączoną kartę WiFi. Musisz ją włączyć i powinno być cacy.

Dzięki wielkie, teraz działa przez wifi bez tego adapterka:) Pozdrawiam, temat do zamknięcia. :slight_smile:

Mam zainstalowanego Liveboxa wraz z oprogramowaniem dołaczonym do obsługi z TP i dotychczas korzystałem z dostepu do netu bezprzewodowo przez dongiel Sagema, tylko siła sygnału była średnia wie z zakupiłem Minitar Wireless 802.11g Hi-Gain USB Adapter MWGUHA, ale po podłączeniu Win XP Pro nie daje sie podłączyć, wyskauje komunikat że za słaby sygnał (a jest maksymalny) lub nie mam dostepu do sieci.

Czy muszę odinstalować Sagema, żey podłączyć się na Minitar,czy mogę doinstalować z programu dostarczonego na płycie z Liveboxa i dołożyć połączenie przez Minitar, bo wrazie czego bo chciałbym móc korzystać z jednego i drugiego.

Witam dodam jeszcze do opisów że Livebos potzebuje wpisania stałego IP w sieci komputera i lan Liveboxa innaczej niektóre programy nie beda chodzić np eMule, wchodzi sie do liveboxa192.168.1.1- admin admin. Bezprzewodowo z liveboxem wystarczy zainstalować sam sterownik.