LiveBox TP i sterowniki do niego?

Witam zamówiłem sobie liveboxa w neostradzie. niedługo przywiezie mi go kurier i patrzyłem że w zestawie jest płyta z oprogramowaniem i sterownikami pod windows xp i starsze a pod vistę nie ma. więć skąd mam ściągnąć pod vistę bo na stronie tp nigdzie nie widzę. czekam na odpowiedź. Pozdrawiam

A możesz podłączyć przez kabel ethernet przecież i wtedy stery nie będą potrzebne. Tylko niewiem na 100% czy livebox ma taki port, ale chyba ma.

Livebox bez problemu działa w Viście. Sam jestem posiadaczem Livebox TP i instalowałem już sterowniki z dołączonej płyty na tym systemie.

Kabel ethernet również jest w zestawie. Jednak ja instalowałem stery do Wi-Fi :slight_smile:

P.S. Stery pod kabel Ethernet i USB też trzeba instalować, ponieważ w instalacji trzeba wpisać swoje konto w neostradzie, hasło i 26-cyfrowy kod WEP

Ja też mam Vistę, łączę przez WiFi. Wszystko pięknie działa na sterach od XP, tak jak WSJD napisał.

Buahaha. Trzeba instalować, ale pod USB, i sie nie wpisuje się żadnego WEPu przy instalacji poprzez USB albo Ethernet.

Jak podepniesz pod Ethernet to wpisujesz w przeglądarce http://192.168.1.1/ i tam wpisujesz użytkownika i hasło.

Z tego co wiem to pod Vistą nie ma możliwości podłączenia Liveboxa przez usb ponieważ podczas instalacji nie ma takiej opcji.

witam. ja chcę kożystać z liveboxa bezprzewodowo czyli przez ten adapter wifi jesli dobrze się wyraziłem więc co muszę zainstalować?

Podpiąć liveboxa do sieci a następnie zainstalować adapter wedle instrukcji.

tak, tylko że na tej płytcie nie ma softu i driverów pod vistę.

Drivery adaptera wi-fi do liveboxa pod vistę, proszę bardzo http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/pomoc_tech/livebox/inst_wifi/611099?_a=611100

Co to za prymitywne wyśmiewanie kogoś? Jak się nie znasz, to nie pisz w ogóle. :twisted:

http://img.wklej.org/images/911563488tp.bmp

:stuck_out_tongue: Specjalnie dla Ciebie zrobiłem Print Screen. :wink:

Normalnie instalujesz oprogramowanie po wcześniejszym prawidłowym skonfigurowaniu Liveboxa podobnie jak w systemie XP. Muszą być drivery, skoro mój Livebox działał na Viście, dopóki nie zdenerwował mnie ten system. Liveboxa przysłali mi jak nie wiedziałem chyba jeszcze o istnieniu Visty, jednak śmiga na tym systemie.

To chyba do mnie nie było :x Piszę jak jest a, ty mi wmawiasz, że nie wiem… Jestem nieszczęśliwym posiadaczem tego badziewia, i wiem co i jak.

W takiej razie jesteśmy posiadaczami dwóch różnych typów Liveboxa TP :twisted:

Możliwe. Ja nigdzie nie widzę żeby trzeba było WEP wpisywać, ani pod USB ani pod Ethernet. Pod WiFi i owszem, ale nie pod USB i Ethernetem. W ogóle nie widzę potrzeby instalowania sterowników pod Ethernet, ponieważ jak już napisałem, można wejść na stronę konfiguracyjną LiveBoxa i tam wpisać login i hasło.

Przecież WEP to zabezpieczenie sieci WiFi! W Liveboxie można wyłączyć zabezpieczenia sieci bezprzewodowej, ale wtedy - uwaga na sąsiadów! 192.168.1.1 i konfiguruj sobie liveboxa do woli.

To Wam o ten WEP chodzi? Dobrze wiedzieć… :expressionless:

Sąsiedzi muszą mieć ten mały dzyndzel, adapter SAGEM Wi-Fi. Wtedy mogliby mieć dostęp do neta, a posiadacz Liveboxa by płacił. :smiley:

Pozdro

Nie koniecznie musi mieć dongiel Sagema. Równie dobrze może mieć WiFi w laptopie, bądź w stacjonarnym.

Jan Szatan ma rację, wystarczy jakikolwiek odbiornik WiFi i znajomość klucza WEP, żeby podbierać internet z liveboxa. Moja siora ma w lapku karte WLAN Atheros i ma lepszy sygnał niż ja na stacjonarnym z donglem Sagema od TP.

czyli będzie wszystko działać jak zainstaluje wg. instrukcji krok po kroku z płyty którą dostanę w zestawie?

Zależy w jaki sposób chcesz połączyć kompa z LiveBoxem, WiFi czy kablowo. Bo jeżeli kablowo, to ja proponuje przez Ethernet, nie trzeba nic instalować i masz pewność że wszystko będzie działać. Jeżeli pod WiFi to nie wiem, bo skoro sterowniki są tylko pod XP i starsze to nie wiadomo czy będą działać pod Vistą. Ale spróbować można. Jak będziesz miał jakieś problemy to pisz.