Livebox TP - ograniczenie łączności

witam, posiadam Livebox TP. Otóż przechodząc do rzeczy:

Wczoraj dostałam laptopa na “wyprobowanie”,

(komputer stacjonarny mam podłączony przez kabel Ethernet System : Windows XP + sv2)

od razu podłączyłam laptopa i zaczełam instalacje z Płytki otrzymanej od TP. (a że potem skojarzyłam, że ona raczej nie podchodzi pod Viste, to mały problem:D)

Zainstalowałam ręcznie Adapter i niby wszystko pięknie cacy ale po instalacji wyskakuje mi od komunikat “Łączność ograniczona.” Wyglada to tak jakby adapter wysyłał dane a Livebox nie odbierał. Jakby nie mógł pobrać IP. Strasznie mnie to drazni bo laptopa mam do jutra a musze dać odpowiedź czy to działa.

Proszę o jak najszybsza pomoc, ostrzegam jestem w tych sprawach kompletnie zielona. ;\

Przeczytaj dokładnie instrukcje dołączona do Livoboxa. Prawdopodobnie nie zarejestrowałas kart sieciowej w laptopie. Mozna to zrobic wciskajac przycisk REG w livboxie lub wpisujac mac karty sieciowej laptopa recznie w panelu livboxa . Nie pomyl przycisku reg z reset.

a co jeśli Ci powiem, że zgubiłam tą książeczke?;/

po prostu w czasie łączenia laptopa z livebox wciśnij w nim przycisk reg

A tak na marginesie wyrzucić liveboxa kupić dobry routerek z wifi i nigdy problemów nie będzie wszystko się będzie łączyć

obowiązuje mnie umowa na najbliższy rok także to odpada :smiley:

nic nie daje Livebox nie widzi mojego lapka. :-/ mimo iż lampeczka się świeci , w tym samym momencie Adapter wyszkuje Liveboxa to nic nie daje

to co router możesz zmienić pomogę w wyborze gdyby co

A co do Liveboxa może hasło źle wpisujesz ?

A Twój laptop ma chyba karę WiFi jeśli tak to nie używaj żadnego klucza tylko połącz się kartą WiFi laptopa i pamiętaj dobrze wpisz hasło

Yyy jak źle wpisuje. Przepisać klucz wep? o to hasło Ci chodzi?, ostrzegam jestem kompletnie zielona,

jak mam się połaczyc kartą Wifi laptka z moim Liveboxem ^^ (sory ale patol ze mnie-.-)

Ano tak wejdź do “panelu sterowania” uruchom “centrum sieci i udostępniania” i w tym oknie centru sieci i udostępniania po lewiej stronie kliknij “połącz z siecią”

wyskoczy okno w tym oknie kliknij 2 razy myszką na swoją sieć pewnie będzie to neostrada coś tam po chwili wyskoczy oknop abyś podała hasło wpisz je i w tym momencie poklikaj w livebox przyciskiem reg

muszę wyjść po fajki będę za jakieś 10-15 minut jak sobie nie poradzisz to pisz na forum albo pogadamy na skype może lepiej to wytłumaczę

a jeśli jesteś z Częstochowy to już zaoferuję się i przyjadę Ci to podłączyć za free

niestety nie jestem z czestochowy ;C

skończe projekt i zabiore się za to, o skutkach poinformuje :"

nie wydaje mi się, że źle coś robie.

Odezwij sie może na moje gadu gadu: 1891867

albo Skype: daggaa00