Livebox tp - problem z połączeniem

Witam! Mam taki problem z liveboxem tp że co jakiś czas mi się internet wyłącza ale te takie paski w pasku start nadal są niebieskie dopiero po zrestartowaniu komputera są czerwone a żeby internet znowu zaczął działać trzeba go odłączyć od prądu na 30 sekund i podłączyć ale niestety po jakimś czasie znowu się wyłącza i tak dalej… Co mam robić ?? Z góry dziękuje za odpowiedź !!

masz podłączony przez Ethernet, USB czy WiFi?

Jeżeli widać paski to znaczy, ze jest WiFi - oprogramowanie do dongla widoczne ejst w trey’u jako tw własnie czerwone/niebieskie paski.

Jeżeli chodzi o połaczenie to te paski oznaczają czy Twój kmop łaczy się z LB. Prawdopodobnie LB jest cały czas zalogowany do neostrady.

Jako że pracuję w call center od neostrady to radzę Ci sprawdzić jak daleko od kompa znajduje się LB, czy są jakieś przeszkody (grube ściany, piec, lodówka, kafelki na ścianach, piętro, świateczna choinka). Jeżeli więcej jak 7m to przenieś go blizej. Jak to nie pomoże to przeinstaluj stery.

Jak to nie pomoże to dzonisz na 0 800 102 102 (połączenie bezpłatne) i mówisz że rozłacza Ci sie WiFi w LB, jeżeli wcześniej tak nie miałeś to będzie to pewnie wina nowego softu który wgrał się do LB (on sie sam aktualizuje). Jeżeli cały czas jest ten problem to penwie wymienią Ci tego LB…

odsunąłem radio które mogło zakłócać sygnał i zaczął działać przycisk “reg” ale teraz jest trochę dziwniej… pojawił mi się dymek że istnieje konflikt adresów ip w systemie (czy jakoś tak…) i mi się internet wyłączył… dodam że ja jestem podłączony do liveboxa przez sieć besprzewodową WiFi a brat przez kabel… czemu się tak dzieje ??

Zmieni adres IP na swoim komputerze

temat do zamknięcia :smiley: już sobie z tym poradziłem :smiley: dzięki :smiley:

Seba 1209 poratuj i powiedz mi jak sobie z tym poradziles?

bo ja wyzywam na czym swiat stoi na tepse neo i liveboxa…

wszystko bylo ok dopoki nie aktualizowali oprogramowania niedawno w tych przekletych pudelkach…

od tej pory ta sama bajka… przynajmniej raz dziennie net sie wylacza chociaz laptop pokazuje ze polaczenie wifi jest ok i net powinien dzialac…

musze wtedy odlaczyc zasilanie liveboxa i wlaczyc ponownie…

po tej operacji zaczyna smigac… ale to uciazliwe…

zaznaczam ze duzo czesciej sie wylacza jak uzywam p2p…

wiec nie moge zostawic czegos na noc bo i tak sie net odlaczy w ciagu godziny lub dwoch… tragedia…

a pani z infolini mi mowi ze mam zainstalowac od nowa polaczenie sieci bezprzewodowej… ogolnie gó…o daje…

ktos ma jakies pomysly?

aktualizacja oprogramowania LB

bo połączenie między twoim komputerem a routerem może być super ale między routerem a światem już nie ;] ona pokazuje tylko czy jest połączony z routerem nie z internetem

Ja mam troche inny problem. Mianowicie mam podlaczony internet kablem USB. Super wszystko chodzi a tu nagle neta nie ma. I tak jest co 20 minut. Musze wylaczac kompa resetowac liveboxa i dopiero mam neta. 20 minut znowu to samo. I tak jest caly czas. Myslalem ze mam wadliwego lb ale wymienilem i to samo. Czy ktos moze mi pomoc? !!

Podłącz przez kartę sieciową i zobacz wtedy

Tak tylko ze kabelem ethernet nie moge polaczyc poniewaz sasiedzi maja podlaczone do tego gniazdka gdzie sie podpina go podpina.Co ja moge zrobic! !!