Livebox tp pytanie

Hej. Mam pytanie, odłącznie oferty tpsa. Otóż, chciałbym wiedzieć, czy owy livebox to dobra rzecz. Mam laptopa i bezprzewodowy net w domu bardzo by mi się przydał, bo mam 4 pokoje, a w każdym chciałbym móc używać internetu. Tak więc, zastanawiam się, czy transmisja danych przez Wi-Fi to dobra rzecz? Czy nie będzie jakiś zakłuceń powodujących przerwanie łączności itp. Prosze o odpowiedz. Pozdro.

Wi-Fi to bardzo dobra rzecz. Szczególnie gdy mówimy o przenośnych komputerach.

Jeśli mówimy o liveboxie to już średnia rzecz.

Nie raz były tematy na forum o problemach z nim.

aero nawet nie wytrzymał i kupił router.

I generalnie ja też się do tego przyłączam.

Lepiej kup router z AP i modemem ADSL, do tego kartę wlan do kompa i wsio gra.

Osobiście mam laptopa ale nie wiem czemu, wolałem podpiąć to po kabelku - może kwestia kosztów i przyzwyczajeń.

No i nikt nie był mi za bardzo w stanie powiedzieć jak to będzie gdy router będzie dwa pokoje dalej, zamknięte drzwi - po prostu urządzenia się nie widzą.

W Optimusie mi powiedzieli że wydajność może drastycznie spaść w takim przypadku.

Ale najlepiej niech się jeszcze wypowie ktoś kto sprawdził to na własnej skórze ;]

okay, wielkie dzieki za odpowiedz. powiedz tylko, dlaczego ten caly livebox to srednia rzecz. jakie problemy masz na mysli? :? wole sie przygotowac na to, bo starzy juz mi to wzieli.

Wrzuć w szukajkę livebox i czytaj.

Generalnie chodzi tu raczej o zawieszanie się przy dużym obciążeniu łącza i transferu między dwoma komputerami.

BTW. pierwsze moje posty o livebox należy wsadzić między bajki - wtedy wypadł dobrze ale z biegiem czasu stracił me zaufanie.

koleżanka ma live boxa o ciągle ją wywala z neta rozłańcza , niechce się łączyć itp …