Livebox + TV + D-Link DIR-300?

Witam wszystkich. Otóż zanim zacząłem kombinować postanowiłem napisać ten temat z pytaniem czy jest taka możliwość. Mam w domu Liveboxa na parterze, a na pietrze chciałbym podłączyć dekoder-tv z TP. Jako że dekoder musi być podpięty pod livebox’a mam pytanie czy jest możliwośc, aby za pomocą routera (D-Link DIR-300) “ciągnąć” internet poprzez wifi z Livebox’a i za pomocą kabla przekazywać go do dekodera? Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam, nenagel.

w takiej konfiguracji to tylko i wyłącznie kablem z livebox’a do d-linka, a potem d-link może kablowo lub bezprzewodowo “rozsyłać” sygnał na inne komputery. dir-300 nie pobiera sygnału radiowo, tylko go rozsyła.

radiowo sygnał ściągniesz np przez ovislinka 5460

ok dzięki ;)… a jest taka opcja, ażeby podłączyć dekoder do laptopa, który bezprzewodowo jest połączony z livebox’em. i pytanie, czy wtedy będzie działał dekoder?.. poza tym, czytałem gdzieś również, że dekoder nie potrzebuje internetu, żeby się uruchomić, a jedynie wymaga od routera IP i gateway’a. czy w konfiguracji dekoder+d-link dir-300 dekoder odpali?

nie zadziała coś takiego. z tego co wiem (jeśli się mylę, niech ktoś mądrzejszy mnie poprawi) to livebox “steruje” dekoderem, podobno da się w ogóle ominąć livebox’a, wstawiając zamiast niego zwykły router ADSL, który ma możliwość ustawienia wielu PVC (w necie są głosy świadczące o tym że coś takiego się udaje, jednak nie każdy je potwierdza), tylko że to też cię nie urządza.

http://forum.pclab.pl/topic/585710-TPLI … try8024898

Wykluczasz przeprowadzenie kabla z góry na dól?

heh, najprostszy sposob jakby nie patrzec. ale niestety kabel odpada ;)… hmm, a apropo linka ktory podales, czy na d-linku dir-300 jest cos takiego mozliwe?.. btw. czytalem rowniez ze dekoder wymaga liveboxa jedynie przy uruchomieniu, a jeśli przy uruchomieniu dekodera mialbym podlaczonego liveboxa, a potem go odlaczyl i dajmy na to zniosl spowrotem na dol i dekodera nie wylaczal wcale (tzn. jak najdluzej to mozliwe)… czy taki sposob ma sens i zadziala?:stuck_out_tongue:

dir-300 nie ma takiej możliwości. dekoder wymaga liveboxa do “sterowania”, by ściągnąć sobie przy uruchomieniu “uprawnienia” (napisane w uproszczeniu, jednak nie przy każdym uruchomieniu je pobiera - więc po ich wcześniejszym ściągnięciu da się włączyć dekoder bez połączenia z liveboxem), potem przez jakiś czas będzie działał samodzielnie, ale do czasu, więc opisany przez Ciebie sposób nie będzie działał wiecznie :wink: