Livebox w kształcie książki i konfiguracja wi-fi

Witam serdecznie mam livebox w kształcie książki! Chciałbym się z tym livebox-em połączyć przez Wi-fi ,tylko nie wiem czy przypadkiem nie trzeba dokupić jakiegoś dodatkowego urządzenia? Czy wystarczy ten sam livebox ?

A czy urządzenie, z którego chcesz się połączyć z tym Liveboxem obsługuje WiFi? Jeśli tak, to nie potrzebujesz nic dokupywać, a jeśli nie, to “coś” musisz dokupić. Co - to już zależy od tego, co to za urządzenie i jakie ma złącza.

Chodzi mi o to że livebox jest podłączony kablami komputera stacjonarnego a dokupiłem sobie laptopa który ma wi- fi. W tym momencie chodzi mi o to że jak włączę laptopa to od razu korzystam z neta. Pytanie czy ten livebox ma funkcję wi-fi Jeśli tak to jak mam połączyć się laptopem t tym moim livebox? Proszę o jakieś podpowiedź.

Hej,

Na laptopie klikasz w ikonkę sieci WiFi w tray’u i wybierasz odpowiednią sieć - jeśli nie była zmieniana, to jest taka sama jak na naklejce z LiveBox’a. Klikasz dwa razy na nazwie sieci po czym następuje połączenie. Nim zaczniesz wpisywać klucz WEP, na LiveBox’ie musisz wcisnąć przycisk REG - znajduje się od spodu urządzenia. Jego włączenie spowoduje miganie jednej z diod na LiveBox’ie - tej odpowiedzialnej za WiFi właśnie. Następnie na laptopie wprowadzasz klucz WEP - on też znajduje się na urządzeniu. Potwierdzasz i gotowe. Połączenie jest ustalone i przy ponownym włączeniu systemu laptop będzie automatycznie łączył się z siecią bezprzewodowo.

Przeniesione z działu Na luzie :slight_smile:.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jak się zorientować że próbuję łączyć się z tą odpowiednią siecią ? Bo jak ostatnio próbowałem to znalazło mi na laptopie coś takiego( 4Co …) lub coś podobnego chyba neostrada i chyba 6 cyfr nie jestem pewien. Bo wi fi mi oprócz tego znalazło mi jeszcze chyba 4 sieci

Hej,

Pisałem w poście - czytaj dokładnie. Na LiveBox’ie jest naklejka z informacjami o domyślnej nazwie sieci WiFi. Najczęściej to neostrada_xxxx, gdzie xxxx to cyfry i litery z układu szesnastkowego (A-F). Na tej samej naklejce jest też klucz WEP, który będzie potrzebny do połączenia.

Pozdrawiam,

Dimatheus

ok nakleję widziałem WEP (chyba klucz ,hasło) też widziałem na laptopie też widzę zasięgi wi-fi .

Tylko jak poznać odpowiednią sieć ? jak na laptopie wyskakuje 4 ,którą wybrać? Jakieś cyferki Z liveboxa mam wybierać.

Hej,

Weź laptopa najbliżej LiveBox’a i zrób screen’a z listą sieci, które masz do wyboru. Powinna to być sieć o nazwie neostrada_xxxx, gdzie zamiast “x” są cyfry bądź litery od A do F - sieć ta powinna mieć maksymalny zasięg.

Pozdrawiam,

Dimatheus