Livebox z 2 switchami-czy będzie działać?

Witam

Chciałbym zapytać czy takie podłączenie jest możliwe i czy będzie działać:

jedno wyjście z liveboxa połączone ze switchem i switch z komputerem i telewizorem i drugie wyjście połączone ze switchem i switch z komputerem i telewizorem?

Teoretycznie tak. Ale zależy którego masz Liveboxa pierwszą czy drugą, bo tego już nie napisałeś. Wg. pierwszej nie musiał byś switche spiąć ze sobą bo drugi port jest do tunera. Druga wersja ma już więcej wyjść i spokojnie zadziała to co napisałeś.

Tylko zastanawiam sie po co ci tyle switchy. Przecież spokojnie UTP możesz położyć do 100m. No chyba że masz go żle położonego po jakiś rurach itp. które wprowadzają zakłócenia, czy rezonują.

Mam Liveboxa wersje 1.1 ale jest ustawiony,że przez oba kable ethernetowe(zamiast tej telefonii czy telewizji) jest sygnał internetowy…

=

W jednym pokoju mam liveboxa,komputer i tv a do drugiego pokoju gdzie mam drugi komputer i tv mam już pociągnięty kabel–pociągnięcie kabli od tego pierwszego switcha jest raczej niemożliwe ze względu na to,że jest duża odległość,trzeba by ciągnąć przez dwa inne pokoje,korytarz-a ten kabel mam już poprowadzony górą(strychem) potem pod panelami…