Livebox z telewizją jak pdołączyć bezprzewdowo neta

Kupiłem neo z telewizją ale okazało się że modem livebox musi być połączony z dekoderem. A TV i kompa mam w innym pokoju Co byście poradzili i jaki sprzęt do tego polecacie dodam ze wi-fi musi łapać z piętra na parter

Nie wiem gdzie problem? livebox-dekoder-tv w zasięgu swoich kabli, a kompa dołączoną kartą bezprzewodową. Jeśli boisz się o zasięg to najpierw sprawdź sprzęt, który masz, a potem myśl u kupnie czegoś lepszego

nie mam dołączonej karty bezprzewodowej wls i co byście polecali

Mam ten sam zestaw tzn. telewizje, Internet i telefon z TP. W zestawie z Liveboxem jest karta bezprzewodowa na USB (przypomina z wyglądu pendrive), za pomocą tej karty będziesz miał neta w komputerze,a livebox postaw obok dekodera i podłącz kablem Ethernet. Wydaje mi się że dokładniejsze tłumaczenie jest tu zbędne ponieważ w komplecie jest bardzo dokładna instrukcja. W razie problemów pisz.

Instrukcja instalacji i uruchomienia urządzenia livebox tp dla systemów Windows z wykorzystaniem dostępu bezprzewodowego <-Tu masz dokładną instrukcję. (PDF)

Ja do Liveboxa nie dostałem takiego czegoś, ale sam Livebox jest do niczego… po 1 dniu użytkowania zmieniłem na swój stary router, trzeba było jedynie w nim zmienić adres IP przez który się łączysz z routerem na taki jaki ma Livebox (192.168.1.1) i wtedy działa z dekoderem :slight_smile:

Polecam zakup bezprzewodowej karty sieciowej na USB… TP-Link TL-WN722N coś koło 40zł kosztuje… posiada wbudowaną antenkę, sam wczoraj taką kartę kupiłem i powiem Ci że łączę się z routerem przez kilka pokoi i przez piętro i net 6Mb śmiga, nawet pingi są dobre (jak na kablu) :slight_smile:

Od jakiegoś czasu już nie , jest ona dodatkowo płatna :frowning: co jest czysta głupotą

nawet na infolini technicznej jak masz problemy z Livebox ci to doradzają hehehe :smiley: