LiveCD co tak naprawdę może?


(Uphate1) #1

Witam czy liveCd jest tylko potrzebny wtedy kiedy nie możemy odpalić Windowsa? Bo kiedyś się spotkałem z takim LiveCd gdzie nie mogłem uruchomić jakiegoś programu i ten LiveCd był tak rozbudowany, że miał tam różne przydatne programy jak antywirusowe, defragmentacje i inne pomocne tylko nie pamiętam nazwy tego LiveCd


(system) #2

Tu masz prosto objaśnione po co to jest.

 

 

A takie LiveCD z narzędziami to np:

 

http://www.ultimatebootcd.com/

 

 

Jedna mała uwaga. Standartowe LiveCD (takie z różnymi systemami) mają w większości tak zrobione aby nie spowodować zmian na HD itp oczywiście da się to ominąć.

 

Natomiast LiveCD (narzędziowe itp), potrafią ingerować bo po to są, a niewprawne użycie może spowodować nieodwracalne straty danych.


(Krasnal666) #3

Polecam hiren's boot cd

 

wykaz programów:

http://www.hiren.info/pages/bootcd

 

download:

http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.2.zip


(Kpc21) #4

Dziwne pytanie. Live CD używasz gdy chcesz bądź masz taką potrzebę. Np. musisz chwilowo skorzystać z jakiegoś oprogramowania nie działającego pod Windowsem. Wtedy też z live CD można zrobić użytek.


(Uphate1) #5

Dzięki za odpowiedzi. A LiveCD można używać do naprawiania błędów w rejestrze i jakiejś optymalizacji?


(Kpc21) #6

Live CD to taki sam system operacyjny jak instalowany na komputerze, tylko działający wolniej i w większości przypadków tracący ustawienia i wszelkie zmiany wraz z wyłączeniem komputera... Możesz robić co chcesz, o ile dysponujesz do tego odpowiednim oprogramowaniem. Przykładowo z live CD z dystrybucją Linuksa rejestr Windows modyfikować może być ciężko, ale ze wspomnianego Hirensa pewnie nie byłoby z tym żadnego problemu.


#7

Można jest taki OS do edycji rejestru Windows https://www.raymond.cc/blog/download/did/51/, http://www.lsoft.net/bootdisk.aspx (darmowe demo), wpominiany Hirens Boot, https://www.raymond.cc/blog/download/did/1704/, wspominiany Ultimate Boot CD 4 Windows

 

do WinPe, WinRe można znaleźć  narzędzie, którym pod regedit z tej wersji WinPe, WinRe podpina do edycji rejestr z dysku systemowego.