LO o profilu wojskowym w okolicach trójmista i małego trój

Witam,

Czy istnieje jakieś Liceum ogólnokształcące o profilu wojskowym w okolicach trójmiasta i małego trójmiasta?

w samej Gdyni jest ich zdaje się 15, w Sopocie 3, w Rumi 2, w Wejherowie chyba 2, w Redzie 1, w Gdańsku… dużo

A jaka jest “najlepsza” ?

Czy istnieje coś takiego jak “wojskowa szkoła”?

w XII LO w Gdyni był kiedyś profil wojskowy, nabór był zdaje się co dwa lata, ale jak to w tej chwili wygląda to ciężko mi powiedzieć. natomiast co do dobrych, to jest III LO w Gdyni (jedno z najbardziej renomowanych w Polsce), III w Gdańsku, I Akademickie w Gdyni, VI w Gdyni (w Gdańskich się słabiej orientuję, możliwe, że jest jeszcze jakieś dobre)

A propos 6. czy ktos wie ile trzeba miec punktow na koniec gimnazjum, jesli chce sie tam dostatac do klasy mat-fiz? bo ja wlasie nie wiem czy nie jestem za glupia…

W dniu 21.04.2008 , o godzinie 16:38 został dopisany post przez uosobienie_paradoksu

A w Gdańsku są jeszcze dobre I, autonomicznei VIII zdaje się.

Popełniłem OGROMNĄ gapę w treści topiku…

A mianowicie poszukuję szkoły LO o profilu wojskowym… A ja napisałem bardziej ogólnie #-o

Czy znajdę coś tu?

Tak jak mówiłem XII LO w Gdyni link o innym na terenie trójmiasta nie słyszałem, najlepiej zadzwoń i zapytaj się jak wygląda sprawa rekrutacji.

Klasa o profilu wojskowym to Klasa obronna? heh…

A czy warto w ogóle pakować się teraz w takie coś?

nazwa pewnie od przysposobienia obronnego

teraz chyba bardziej niz wczesniej pod warunkiem ze interesuje Cie sluzba w armii

biorac pod uwage, ze w niedalekiej przyszlosci mamy miec zawodowa armie to taki cos moze byc przydatne

A jakbym chciał się pakować dalej, czyli na takie służby jak GROM - nie ma to jak marzenia :slight_smile:

o ile dobrze kojarze to zeby dostac sie do gromu trzeba miec minimum 25lat, wyksztalcenie conajmniej srednie (choc pewnie z wyzszym masz lepsze szanse, zwlaszcza po uczelni wojskowej, np. WAT), odbyc zasadnicza sluzbe wojskowa (ale to pewnie sie zmieni gdy wejdzie armia zawodowa) i po prostu byc jednym z najlepszych

Tylko szkoda, że WAT jest prawie na drugim końcu Polski od mnie :frowning:

Co do limitu wieku, to wiem o nim… Gdy będę już po jakiś studiach wojskowych to ten limit już będę mieć za sobą.

a co to za problem? ja studiuje 700km od miejsca zamieszkania

No cóż, dla niektórych jest to problem…

tylko takie liceum to raczej niewiele ci daje. równie dobrze możesz skończyć dobre liceum o konkretnym profilu i później skończyć dobre studia albo i niekoniecznie. i łatwiej na pewno się załapać na coś dobrego po studiach niż po takim liceum bo ono nic nie wnosi i żadnych korzyści nie daje.

Hmm… Trudna decyzja, równie dobrze mógłbym iść za informatyka :slight_smile:

Jeżeli chodzi o liceum o profilu wojskowym to polecam Liceum w Urlach (powiat wołomiński). Mają tam dodatkowy przedmiot przysposobienie wojskowe i dużo ciekawych zajęć, survival, strzelanie ze sportowej broni i ostrej, samoobrona. a i wiem że wyjeżdźają na niektóre zajęcia do jednostki wojskowej a w wakacje mają obozy wojskowe. mój znajomy tam chodzi i jest bardzo zadowolony, a do tej szkoły ma ze 200 km, ale mieszka na miejscu.

adres srtonki tej szkoły to:

htttp://www.liceumurle.pl

Ja już wybrałem :wink:

Nie jest to nawet liceum, a technikum informatyczne :lol:

Witam :wink: mam pytanie. Poszukuje jakiegoś liceum , w którym będą mundury w Gdańsku.

Z góry dziękuje za odpowiedz:)