Local host w siecie LAN

(Marcinsurdy) #1

Witam, napisalem programik w php. Dziala on u mnie na localhost na moim komputerze. W jaki sposob moge go uruchomic na innych komputerach w sieci bez potrzeby instalowania na kazdym apach-a i php???

Po wpisaniu mojego ip na innym kompie wyskoczylo ze nie ma takiej strony.

(Srebrny Wilk) #2

Uruchomić na swoim serwer WWW.

W Windows darmowy IIS, dostepny na liście opcjonalnych składników Windows.

Panel sterowania / Dodaj usuń programy /Dodaj usuń składniki systemu Windows / Internetowe usługi informacyjne (IIS).

(Marcinsurdy) #3

zainstalowalem IIS, jak probowalem wlaczyc Default web site to mialem blad, wylaczylem apache i wtedy sie IIS zalaczylo ale nie dziala mi moj program bez apacha

(Srebrny Wilk) #4

To był przykład ilustrujący konieczność zainstalowania serwera WWW.

Ty instalujesz taki, jaki jest niezbędny do obsługi Twojej strony ze względu na użyte skrypty, czy bazy.

Chodzi o to, że localhost, to lokalny nierutowalny adres lokalny 127.0.0.1 (nie myl z adresem prywatnym) i musisz postawić serwer. To wyszystko.

(Marcinsurdy) #5

Wiec jeszcze raz, mam zainstalowany IIS, Apache, PHP, MySql. Bez wlaczonego IIS dziala u mnie na kompie na localhost. W jaki sposob moge wlaczyc moj program napisany w php5 na innym komputerze??

Da sie to zrobic chociarz?

(Srebrny Wilk) #6

Jesli postawiłeś Apacha, to IIS jest zbędne.

Podpinasz swoją stronę do Apacha i konfigurujesz odpowiedni port. Domyślnie 80.

Następnie z innego komputera wpisujesz w przeglądarce adres IP swojego komputera i strona powinna się otworzyć.

(Marcinsurdy) #7

czyli jak mam ip 192.168.0.4 to musze wpisac tak: 192.168.0.4:80 ?

W dniu 14.05.2008 , o godzinie 13:58 został dopisany post przez Brayan

ps, sprawdzilemk, tak nie dziala

(Srebrny Wilk) #8

Tak.

(Marcinsurdy) #9

niestety tak nie dziala, czy musze dodatkowo odblokowac port 80 na routerze dla 192.168.0.4 ?

W dniu 14.05.2008 , o godzinie 15:15 został dopisany post przez Brayan

no to odblokowalem port 80 i niestety dalej lipa

W dniu 19.05.2008 , o godzinie 20:47 został dopisany post przez Brayan

jesli ktos bedzie mial podobny problem:

Sprawe rozwiazalem zmieniajac Servername w httpd.conf na moje IP + wylaczenie firewall,