Local host w siecie LAN

Witam, napisalem programik w php. Dziala on u mnie na localhost na moim komputerze. W jaki sposob moge go uruchomic na innych komputerach w sieci bez potrzeby instalowania na kazdym apach-a i php???

Po wpisaniu mojego ip na innym kompie wyskoczylo ze nie ma takiej strony.

Uruchomić na swoim serwer WWW.

W Windows darmowy IIS, dostepny na liście opcjonalnych składników Windows.

Panel sterowania / Dodaj usuń programy /Dodaj usuń składniki systemu Windows / Internetowe usługi informacyjne (IIS).

zainstalowalem IIS, jak probowalem wlaczyc Default web site to mialem blad, wylaczylem apache i wtedy sie IIS zalaczylo ale nie dziala mi moj program bez apacha

To był przykład ilustrujący konieczność zainstalowania serwera WWW.

Ty instalujesz taki, jaki jest niezbędny do obsługi Twojej strony ze względu na użyte skrypty, czy bazy.

Chodzi o to, że localhost, to lokalny nierutowalny adres lokalny 127.0.0.1 (nie myl z adresem prywatnym) i musisz postawić serwer. To wyszystko.

Wiec jeszcze raz, mam zainstalowany IIS, Apache, PHP, MySql. Bez wlaczonego IIS dziala u mnie na kompie na localhost. W jaki sposob moge wlaczyc moj program napisany w php5 na innym komputerze??

Da sie to zrobic chociarz?

Jesli postawiłeś Apacha, to IIS jest zbędne.

Podpinasz swoją stronę do Apacha i konfigurujesz odpowiedni port. Domyślnie 80.

Następnie z innego komputera wpisujesz w przeglądarce adres IP swojego komputera i strona powinna się otworzyć.

czyli jak mam ip 192.168.0.4 to musze wpisac tak: 192.168.0.4:80 ?

W dniu 14.05.2008 , o godzinie 13:58 został dopisany post przez Brayan

ps, sprawdzilemk, tak nie dziala

Tak.

niestety tak nie dziala, czy musze dodatkowo odblokowac port 80 na routerze dla 192.168.0.4 ?

W dniu 14.05.2008 , o godzinie 15:15 został dopisany post przez Brayan

no to odblokowalem port 80 i niestety dalej lipa

W dniu 19.05.2008 , o godzinie 20:47 został dopisany post przez Brayan

jesli ktos bedzie mial podobny problem:

Sprawe rozwiazalem zmieniajac Servername w httpd.conf na moje IP + wylaczenie firewall,