Localhost i Edge Code - error 403

Witam!

Testuję Adobe Edge Code i bardzo zainteresowała mnie w nim możliwość podglądu tworzonego dokumentu w przeglądarce w czasie rzeczywistym. Jeśli chodzi o działanie tej opcji na tym samym komputerze, na którym koduję wszystko jest w porządku, jednak gdy chce mieć podgląd na laptopie podłączonym do tej samej sieci to za nic nie mogę tego uzyskać.

Przedstawię teraz dokładniej jak wygląda sytuacja.

Komputer - komp1; na nim zainstalowany Edge i xampp

laptop - komp2; na nim chcę mieć tylko podgląd

Komp1 łączy się z routerem po kablu, komp2 przez wi-fi. Po kliknięciu podglądu w Egde otwiera się nowa karta na kompie1, na kompie2 nie dzieje się nic. Dopiero gdy na kompie2 wpisze ip kompa1 to strona wyświetli się, ale nie będzie się sama odświeżać, muszę to robić ręcznie.

Gdy na komputerze2 zamiast samego ip komputera1 wpisuje ipkomputera1/localhost:80 dostaję błąd 403. Port 80 odblokowany na obydwu komputerach, zapora całkowicie wyłączana na czas testów.

Co do xampaa, instalowałem go już dwa razy I próbowałem edytować pliki czytając porady do problemów podobnych do mojego. Nie przynosiło to żadnego efektu.

Gdy ustawiam w opcjach Edge podgląd na http://localhost:80 dostaję monit: „Unable to load live Develepment page” i nie mam podglądu na żadnym komputerze.

Tutaj filmik jak to powinno wyglądać, tyle że mnie zależy tylko na jednym laptopie, a nie kilku urządzaniach mobilnych.

Błąd 403 oznacza brak uprawnień (blokada dostępu do katalogu). Ustawiłeś odpowiednie uprawnienia dla plików i katalogów (prawo do odczytu, chmod 744 lub 755 dla plików wykonywalnych)?

To Windows, ale pliki mają ustawiona pełną kontrolę. Jeśli samo localhost mi działa, ale localhost:80 już nie to nadal sprawa dotyczy tylko uprawnień do plików?

Już miałem wcześniej o tym wspomnieć, ale mi to umknęło z pamięci.

Jeśli łączysz się na IP komputera i nie ma na nim katalogu localhost, to się nie połączysz, localhost jak nazwa wskazuje host lokalny, czyli ten, z którego się łączysz, a nazwa localhost jest przez system zamieniana na adres 127.0.0.1. Spróbuj połączyć się poprzez http://ip:port.

To już raczej wynika z ustawień programu. Jeśli XAMPP wyświetla stronę testową, to znaczy, że wszystko działa, a jeśli nie to sprawdzasz czy jest nasłuch na porcie 80, np. przy użyciu netstat.

Dzięki roobal, Twoja rada pomogła, ale problem pozostał :wink: Nie wiem, co mam wpisać tutaj: http://pics.tinypic.pl/i/00456/p5l6hyaiwl1p.png

jeśli nic nie zmieniam - podgląd działa tylko na komp1, na komp2 trzeba ręcznie, wpiszę localhost - taki sam efekt, wpisuję loclahost:80 - nie działa nigdzie. Nie wiem jak ustawić, aby otwierało mi podgląd od razu na komp2, tak jak to się dzieje na filmie gościa od Adobe, mnie za każdym razem otwiera na komp1.

Teraz powinienem się chyba zwrócić do osób zaznajomionych z produktami, ale znajduje niemalże same anglojęzyczne strony.

Tak czy owak, dzięki za pomoc, jeśli wiesz też jak ten problem rozwiązać proszę o pomoc.

Niestety nie znam tego programu. Te autoodświeżanie jest zaimplementowane w programie? Czy gość może po prostu używa programu do automatycznego odświeżania strony, np. Livereload?

Jest wbudowane w programie, dlatego też zainteresował mnie on, ponieważ po każdym zapisaniu automatycznie odświeża stronę, a przy CSSwszystko dzieje się w czasie rzeczywistym. Będę jeszcze próbował, może coś z tego wyjdzie.