Lodówka. A temperatura w środku


(Tony321) #1

Witam.

Takie pytanko.

Na lodówce mam pokrętełko, i w koło niego sa cyfry od 0 do 7. Czy jeśli ustawie na "1" to w lodówce będzie utrzymywana temperatura 1 stopień Celsiusza czy oznacza to, że będzie ona najsłabiej ziębić ? I tak samo w drugą strone, czy "7" oznacza temperaturę 7 stopni Celsjusza w lodówce czy moc z jaką będzie chłodzić ?


(Kpc21) #2

1 oznacza minimalną moc, a 7 moc maksymalną. Nie oznacza to temperatury w st. C.


(MarS) #3

Chodzi o moc chłodzenia


(przemopk) #4

jest skala chłodzenia, czyli "1" najsłabsze chłodzenie do "7" czyli najmocniejsze. Nie ma odwzorowania ta skala w stopniach


(Cedar) #5

To jest skala która nie oznacza jakiejś szczególnej temperatury - czym większa cyfra tym chłodniej:- 1 słabe chłodzenie, 3-4 środek zakresu, 7 maksymalnie dla danej lodówki niska temperatura


(Kpc21) #6

Ponadto poziom chłodzenia zależy również od ilości produktów znajdujących się wewnątrz, czy włożymy do niej coś nowego etc.


(Cedar) #7

Nie zależy. Temperatura końcowa (po wyłączeniu agregatu) na ustawionym zakresie jest taka sama niezależnie czy są produkty w lodówce czy ich nie ma. W początkowym okresie po włożeniu "ciepłych" produktów, temperatura wnętrza wzrasta, po ich schłodzeniu, stabilizuje się na ustawionym poziomie.


(saturno) #8

Poczytaj instrukcję.

A generalnie pokrętło ustawia się tak, żeby na środkowej półce temperatura oscylowała w granicach od +2 do +6 stopni (najlepiej jak jest +4).