Lodówka. A temperatura w środku

Witam.

Takie pytanko.

Na lodówce mam pokrętełko, i w koło niego sa cyfry od 0 do 7. Czy jeśli ustawie na “1” to w lodówce będzie utrzymywana temperatura 1 stopień Celsiusza czy oznacza to, że będzie ona najsłabiej ziębić ? I tak samo w drugą strone, czy “7” oznacza temperaturę 7 stopni Celsjusza w lodówce czy moc z jaką będzie chłodzić ?

1 oznacza minimalną moc, a 7 moc maksymalną. Nie oznacza to temperatury w st. C.

Chodzi o moc chłodzenia

jest skala chłodzenia, czyli “1” najsłabsze chłodzenie do “7” czyli najmocniejsze. Nie ma odwzorowania ta skala w stopniach

To jest skala która nie oznacza jakiejś szczególnej temperatury - czym większa cyfra tym chłodniej:- 1 słabe chłodzenie, 3-4 środek zakresu, 7 maksymalnie dla danej lodówki niska temperatura

Ponadto poziom chłodzenia zależy również od ilości produktów znajdujących się wewnątrz, czy włożymy do niej coś nowego etc.

Nie zależy. Temperatura końcowa (po wyłączeniu agregatu) na ustawionym zakresie jest taka sama niezależnie czy są produkty w lodówce czy ich nie ma. W początkowym okresie po włożeniu “ciepłych” produktów, temperatura wnętrza wzrasta, po ich schłodzeniu, stabilizuje się na ustawionym poziomie.

Poczytaj instrukcję.

A generalnie pokrętło ustawia się tak, żeby na środkowej półce temperatura oscylowała w granicach od +2 do +6 stopni (najlepiej jak jest +4).