Log do sprawdzenia, rootkit?

Każdorazowo combofix wyrzuca, że możliwa jest infekcja rootkit. Czy takowa infekcja ma/miała/miewa :slight_smile: miejsce?

Rownież chyba każdorazowo bądź często ostatnio gdy biorę turn off, to system chce robic update (na ogół wybieram, żeby nie robił, bo obawiam się, żę to jakiś wirus co szpieguje i zapisuje działania od momentu włączenia do wyłączenia).

Ponad to ostatnio strony z zakładek w firefoxie wyskakują w nowym oknie. Aczkolwiek to może być wynikiem mocno zniszczonej klawiatury.

Poza tym to system stoi już ponad 3 lata, praktycznie nigdy nie było na nim oprogramowania antywirusowego (nie licząc tego zainstalowanego z laptopem) i uznałem, że dobrze jak ktoś oceni te logi, bo za każdym razem gdy używałem combofixa, na jego użyciu kończyło się “odwirusowywanie”.

Dziękuję

Log wklej na http://wklejto.pl/, a w poście daj tylko link.(czyli skopiuj adres z paska adresów)

Możesz przy tym pominąć w logu sekcję “snapshot”.

jessi

konop13 , na forum używamy polskiej pisowni. Proszę poprawić błędy i zacząć jej używać. Wszystkie instrukcje są dostępne w dziale w postaci przyklejonych tematów. Proszę się z nimi zapoznać.

Niestety, ten log ma około 150000 znaków, a tego nawet wklej.to nie obsługuje. Wrzucam w 2 częściach na wkej.to, a tu linki:

http://wklejto.pl/63509

http://wklejto.pl/63510

Dziękuję z góry i przepraszam, że wcześniej nie zastosowałem poprawnej pisowni.

konop13 , proszę zmienić tytuł na mówiący o problemie i opisać go w poscie, bo rozumiem, że logi te są związane z jakimś problemem?

Infekcja była, ale ComboFix usunął jeden z jej elementów, i nic tu więcej nie ma.

jessi

Jeden, czy jeden jedyny? Nie chciałbym, żeby po restarcie znowu coś tam się zagnieździło (a już na pewno nie rootkit). Poza tym, to czy długość tego loga jest w porządku?

Długość może być OK, pod warunkiem, że znasz to powyższe.

jessi

Tego programu nie ma ani w Add or remove programs, ani takiego katalogu nie mam na dysku. Kiedyś pewnie miałem, ale zapewne skasowałem. Dalej nie ma powodów do niepokoju?

Ja nie widzę podstaw do niepokoju.

jessi

Dzięki wielkie. Przypomniało mi się jeszcze jedno. Czy wpisując w pasku cokowliek, później biorąc zaznaczając ów wpis, wycinając go i włączając przycisk strony głównej to przez około sekundę pojawia się w pasku adresowym ów wycięty wpis (mam firefox’a). To normalne, też tak macie?

Pytalem kumpla, czy tak ma (tyle, że na IE) i odparł, że nie.

Pozdrawiam