Log mein Hamachi: Serwer Hamachi odrzucił

Serwer Hamachi odrzucił prośbę o zalogowanie.

Ten komunikat pojawia się jak uruchomię Hamachi, a jak chciałem zainstalować nową wersję wyskakuje coś takiego…

0e54476cf9046ec4m.jpg

  1. Na jakim OS działa serwer?

  2. Hamachi która wersja?

  3. HTTP(S), ACL aktywne?

  4. czy router ‘widzi’ świat? czy się z nim komunikuje (aktywna konfiguracja interfejsu, lampki na routerze powinny mrugać na zielono)?

Jeżeli router ‘widzi’ świat to:

  1. Czy struktura katalogów wewnątrz /var/hamachi/ posiada spójność (nie była modyfikowana)?

  2. Czy domena zdalna (np google.pl) odpowiada (ping, tracert)?

  3. Sprawdź konfigurację ACL - być może adres hosta do którego próbujesz się zalogować jest blokowany?

2.1.0.166-chyba najnowsza, a diodki rutera mrugają…

na jaki kolor mrugają? zielony czy czerwony?

jeżeli na zielony (domyślam się, że tak) to wtedy pytanie - jaki masz model routera? wkleiłbyś zawartość jego pliku konfiguracyjnego?

Jeżeli na czerwony to znak, że (najprawdopodobniej) masz problem z konfiguracją wyjścia na świat z routera. Skonfiguruj je prawidłowo (najczęściej błędnie wpisane hasło bądź nazwa użytkownika). Jeżeli te dwie dane są prawidłowe to wtedy po wklejeniu pliku konfiguracji będziemy sprawdzali krok po kroku :slight_smile:

EDIMAX BR-6304Wg

Mrugają na zielono bo na czerwono nie mogą…

Po pierwsze gdzie jest ten plik konfiguracyjny?

A po drugie chyba będę musiał się wziąć za ten router-zresetować go i ustawić wszystko na nowo. (zapomniałem hasła dostępu)

odnosnie odrzucania logowania

http://help.logmein.com/SelfServiceKnow … 000DGCDCA4

odnosnie instalowania

pobierz najnowsza wersje hamachi i zapisz na dysku c.

wiersz polecen - przejdz za pomoca komend na dysk c. wpissz jak nastepuje

msiexec.exe /i /l*v "C:\hamachiinstall.log

zainstalowalo sie ? grejt. nie ? masz plik log, sprawdz co wywala blad i napraw to.

router … pffff

Niby jak pobierz i zapisz na dysku C?

Przecież pisałem że nie mogę go odinstalować ani zainstalować!

adan2013 nie słuchaj szametu…

aby dojść do pliku config musisz się zalogować na router poprzez telnet. Do tego będzie Ci potrzebne IP routera oraz hasło dostępu do routera (do konta admina routera)…skoro hasła nie pamiętasz to pozostaje reset poprzez przycisk na obudowie (poszukaj ze wszystkich stron - gdzieś jest na bank)

matko jedyna - do konfigu systemowego MUSISZ logowac sie przez router. chrystusie nazaretanski, a ja juz myslalem, ze mnie nic w zyciu nie zdziwi :slight_smile:

no ale skoro olewasz oficjalne rozwiazanie tworcy hamachi - logmein - baw sie dobrze. ja bede, czytajac ‘novum’ jakie tutaj wypisujecie

ja nic nie olewam - niech sobie będzie oficjalne rozwiązanie.

Ja podałem alternatywną metodę logowania, której używam od X lat. Logowałem (i loguję się nadal) w ten sposób do routerów różnych marek - zawsze działało. Tak więc w tym przypadku też zadziałać powinno (i daję 100% że tak będzie)

Więc muszę zresetować router i skonfigurować go na nowo, bo bez tego nic jak widać nie zrobię.

Jak bym miał problemy to napisze…