[Log] Problem z Avira AntiVir PersonalEdition Classic

Mam zainstalowanego Avira AntiVir PersonalEdition Classic i jest tam plik avgnt.exe - bardzo aktywny jak wynika z tego loga. Tylko wlasnie nie wiem czemu tak caly czas dziala i cos sciaga. Troche mnie to niepokoi bo to jest dosyc duze jak dla mnie zasmiecanie lacza [mam neo 256]. Poza tym jesli ktos ma jakies uwagi co to loga z Kerio to bylbym wdzieczny. Pozdrawiam.

Log mozna zobaczyc tutaj: http://mg.one.pl/acid/pulpit.gif

sagent.exe z pewnością nie należy do pożytecznych programów.

Zablokuj go w firewallu. Wklej loga HijackThis i Sillent Runners

Tak to mniej wiecej wyglada :).


Przepraszam tutaj mój błąd :!: Ty masz proces SAgent2.exe, więc możesz go przepuścić w firewallu. Niedoczytałem “dwójki” :oops:

Log wygląda na czysty :smiley:

Złączono Posta : 15.04.2006 (Sob) 20:52

Strona która się otwierasz jest skanowana przez antywirka i stąd ta aktywność.

Log z Silenta jest ucięty - poczekaj, aż pojawi się okienko, że log skończony - dopiero wtedy wklej go na forum :slight_smile:

Co do Hijacka, to nie jest czysty…

W trybie awaryjnym z wyłącząnym przywracaniem systemu usuwasz (wpisy Hijackiem, pliki/foldery pogrubione ręcznie z dysku):

Proponuje zainstalować SP2 :slight_smile:

Czekam i czekam, ale tylko to co otrzymuje.

A…i co do tego avgnt.exe to działa to non-stop niezależnie czy coś ściągam czy nie. Czy przeglądam stroyn czy nie. Żadnego ruchu wydaje mi się że nie generuje, a tu cały czas Rx speed - okolo 7 kB/s a np avguard.exe 5.76 kB/s . Hm ?

A z tym wuamgrd.exe to wiem ze mam, ale sp2 zaisntalowac nie chce, próbowałem już to wyłączać, ale bez skutku - pewnie dlatego, że nie wyłączyłem przywracania systemu. dzieki- spróbuje.

acidosen Poczekaj jeszcze chwilkę aż nie pojawi się taki kounikat i dopiero wklej loga (informuje on o zakończeniu skanowania):

wwweeww1jb.jpg

pozwoiłem sobie skorzystać ze screna w przyklejonym

Log długo się nie robi, góra jakieś 3 minuty (czasami dłużej ale rzadko).

Czekam nawet 6 minut i nic :frowning: (na kompie nic w tym czasie nie robie - odpalam ten plik i czekam :slight_smile: ) . Tak jakby gdzieś po drodze się wysypywał. Ale w zasadzie to pytanie w moim poście odnosi się do Avira AntiVir. Z tego co zauważyłem ostatnio, to podczas przeglądania stron co jakis czas przeładowuje sie aktualna strona którą przeglądam - pewnie jest tak też z innymi. Zaraz sprawdzę przy wyłączonym firefoksie czy nadal plik avgnt.exe wykazuje taką aktywność. Może ktoś sie pochwali jak to wygląda np. z Avastem lub innymi programammi antywirusowymi?

Złączono Posta : 16.04.2006 (Nie) 12:21

Taka sama aktywność przy wyłączonym firefoksie. Co on tak węszy :wink: ?.

Ja mam AVG 7.1 i jak mam ciągle otwartą jedną stronę i nic nie robie w przeglądarce to odświerza się co jakieś (nie pamiętam dokładnie) 5 minut. Wydaje Mi się, że to nie jest wina antywirów tylko przeglądarki :?

Czemu nie chesz zainstalować SP2 ?? Jak zainstalujesz to komputer będzie trochę bezpieczniejszy :slight_smile:

Jak to bez skutku ?? Plik nie chce się usnąć ?? Jeżeli tak to ściągnij narzędzie Pocket Killbox. Odpalasz killboxa, Zaznaczasz Delete on Reboot , potem w polu Full Path of File to Delete wklej ścieżke:

C:\WINDOWS\System32\wuamgrd.exe

Program potem będzie pytal o resecik, oczywiscie masz się zgodzić…

O kurcze - wlasnie sie pojawilo okienko ze all done :).

Dlugo to trwalo.

:o

No troszke to trwało

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG i uruchom go w trybie awaryjnym

kuz5 Tak mi się wydaje, że zapomnaiłeś o nagłówku (Windows Registry Editor Version 5.00 ). :roll: Nie znam się na logach z Silena więc mogę się mylić i jeżeli mylę się to sorry :frowning:

Heh nie mylisz sie, masz jak najbardziej racje :wink:

Fix ma wygladać tak