Log - zawalona strona startowa, jakies securityonline

Witam. Problem nie wiem jak sie pojawil poniewaz to nie moj komputer tylko znajomej, ja jej tylko pomagam. Ona jest zielona w tych sprawach wiec nie wie co zrobila ze wirus sie pojawil

Fakty sa takie:

  • kolo zegara sa ikonki mrugajace ze jest wirus, pojawia sie tez co chwile okienko z komunikatem.

  • strona startowa ustawicznie zmienia sie na jakies securityonline

  • powyrzucalam co sie dalo ad-awarem, powywalalam z rejestru co umialam, oczyscilam rejestr za pomocą jv16 power tools, powywalalam nieznane procesy a praktycznie bez zmian :frowning:

dodatkowym problemem jest norton antywirus. Postanowilam go odinstalowac ale bez skutku. Wyrzucilam WSZYSTKIE pliki z nim zwiazane a nadal w dodaj/usun programy jest on obecny na dodatek bez przycisku “usun”… nie ma przy nim nic! CO zrobic?

1.Startujesz do trybu awaryjnego

2.Wyłanczasz przywracanie systemu (tylko Me/Xp)

3.Kasujesz wpisy w HijackThis

4.Kasujesz pogrubione pliki/foldery

5.Dajesz nowy log z hjt + log z Silent Runners

Użyj SmitfraudFix i przeskanuj http://www.ewido.net /po update - przed nowymi logami

Usuwanie Nortona

Log z hjt:

loga z Silent Runners nie udalo mi sie zrobic bo:

x23rz.th.png

po kliknieciu OK:

x35md.th.png

to chyba wszystko co mialam zrobic! Wydaje mi sie ze problem zniknal ale lepiej jeszcze sprawdzic :slight_smile:

Już jest ok

Ciachnij:

Zobacz TUTAJ

Pierwsze co, to którego AV masz BitDefender czy Nortona ??

Zakładam ze masz BitDefender

mam BitDefender ale wczesniej byl Norton ale ja nie wiedzac ze tak ciezko go usunac powywalalam WSZYSTKIE wpisy w rejestrze i pliki z nazwa norton a on nadal siedzi… Tak jakby jego szczatki siedzą… I nie wiem jak go usunąć !!

Użyj Norton Removal Tool (SymNRT) 1.20.4

Dzieki!

Ale jest jeszcze problemn jeden… Mianowicie z tym SilentRunners…W linku ktory mi podales gdzie sa rozwiazania problemow z tym problemem nie ma wyszczegolnionego takiego problemu… Wiec nie wiem co dalej! Jedynie z tresci komunikatow wnioskuje ze jesli usune w koncu tego nortona to i uda mi sie uzyc SR… Zgadza sie?

a to jeszcze znalazlam obrazek co mi mowil norton jak go probowalam ruszyc

x1fn.th.jpg