Log - zawalona strona startowa, jakies securityonline

(Ciasek) #1

Witam. Problem nie wiem jak sie pojawil poniewaz to nie moj komputer tylko znajomej, ja jej tylko pomagam. Ona jest zielona w tych sprawach wiec nie wie co zrobila ze wirus sie pojawil

Fakty sa takie:

• kolo zegara sa ikonki mrugajace ze jest wirus, pojawia sie tez co chwile okienko z komunikatem.

• strona startowa ustawicznie zmienia sie na jakies securityonline

• powyrzucalam co sie dalo ad-awarem, powywalalam z rejestru co umialam, oczyscilam rejestr za pomocą jv16 power tools, powywalalam nieznane procesy a praktycznie bez zmian :frowning:

dodatkowym problemem jest norton antywirus. Postanowilam go odinstalowac ale bez skutku. Wyrzucilam WSZYSTKIE pliki z nim zwiazane a nadal w dodaj/usun programy jest on obecny na dodatek bez przycisku "usun"... nie ma przy nim nic! CO zrobic?

(Gblade) #2

1.Startujesz do trybu awaryjnego

2.Wyłanczasz przywracanie systemu (tylko Me/Xp)

3.Kasujesz wpisy w HijackThis

4.Kasujesz pogrubione pliki/foldery

5.Dajesz nowy log z hjt + log z Silent Runners

Użyj SmitfraudFix i przeskanuj http://www.ewido.net /po update - przed nowymi logami

Usuwanie Nortona

(Ciasek) #3

Log z hjt:

loga z Silent Runners nie udalo mi sie zrobic bo:

x23rz.th.png

po kliknieciu OK:

x35md.th.png

to chyba wszystko co mialam zrobic! Wydaje mi sie ze problem zniknal ale lepiej jeszcze sprawdzic :slight_smile:

(Kuz5) #4

Już jest ok

Ciachnij:

Zobacz TUTAJ

Pierwsze co, to którego AV masz BitDefender czy Nortona ??

Zakładam ze masz BitDefender

(Ciasek) #5

mam BitDefender ale wczesniej byl Norton ale ja nie wiedzac ze tak ciezko go usunac powywalalam WSZYSTKIE wpisy w rejestrze i pliki z nazwa norton a on nadal siedzi... Tak jakby jego szczatki siedzą... I nie wiem jak go usunąć !!

(Kuz5) #6

Użyj Norton Removal Tool (SymNRT) 1.20.4

(Ciasek) #7

Dzieki!

Ale jest jeszcze problemn jeden... Mianowicie z tym SilentRunners...W linku ktory mi podales gdzie sa rozwiazania problemow z tym problemem nie ma wyszczegolnionego takiego problemu... Wiec nie wiem co dalej! Jedynie z tresci komunikatow wnioskuje ze jesli usune w koncu tego nortona to i uda mi sie uzyc SR... Zgadza sie?

a to jeszcze znalazlam obrazek co mi mowil norton jak go probowalam ruszyc

x1fn.th.jpg