Logi Combofix- profilaktyczna kontrola

Cześć, chciałbym, żebyście rzucili okiem na logi z Comba. Nic nie dolega mojemu komputerowi, ale dla większego bezpieczeństwa zrobiłem skana.

Combo:

http://wklejto.pl/49954

Jak się odczytuje taki log? Na co należy zwrócić uwagę? Patrzycie np. tylko na pliki usunięte/kwarantanny , czy sprawdzacie każdą pozycję po kolei?

I jakim programem, pokroju Combofixa (dogłębnie skanującym i żeby wygenerował log), można sprawdzić sobie procesy, czy nic w nich nie siedzi? Bo Combo sprawdza zainstalowane programy…

Z góry dzięki za pomoc

.

COMBOFIX NIE JEST NARZĘDZIEM DO SKANOWANIA W CELACH DIAGNOSTYCZNYCH, tylko do zwalczania ciężkich infekcji.

No a w logu czysto.

Wykonaj: Start -> Uruchom… -> Combofix /uninstall

Używam Combo tak raz na tydzień i traktuję go jako skaner. Używam go jak robię generalne skanowanie komputera antywirusem, antymalware, Hijackiem… to i Combem :stuck_out_tongue:

No to zaprzestań tego raz na zawsze i przeczytaj TO.

No dobra, to czy mógłbym prosić o podanie jednego-dwóch dobrych programów do generowania logów,bym zobaczył, co się dzieje w moim komputerze? Może nie tyle interesują mnie logi z zainstalowanymi programami, ale uruchamianymi procesami.

Przed uruchomieniem poniższych narzędzi odinstaluj wszelkie programy tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) oraz usuń sterownik SPTD narzędziem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe, to OK).

:arrow: OTL

Przestawiasz w nim Processes i Modules na All oraz wklejasz w dolne białe okienko Custom Scans/Fixes :

Klikasz Run Scan.

:arrow: System Repair Engineer

Smart Scan -> klikasz Scan.

Po skanie klikasz w okienku Save Reports i wklejasz zawartość powstałego logu.

:arrow: GMER

W GMER nic nie zmieniamy -> wciskamy Szukaj (skan potrwa kilkadziesiąt minut) -> po skanie Kopiuj.

Zastosuj się do tego Tematu i zmień tytuł tematu na konkretny.

Pozdrawiam Gutek

ale temat jest konkretny. znam regulamin i wiem, że trzeba opisywać szczegółowo problem. Ja nie mam problemu z działaniem komputera, ale chciałem, żeby mi sprawdzono logi Combo w celu sprawdzenia, czy aby na pewno wszystko jest ok. Dlatego zatytułowałem wątek “profilaktyczna kontrola”.

pozdro

dzięki deFco247 za programy do sprawdzania procesów!

PS. co to jest za sterownik SPTD? dlaczego mam go usunąć?

.

SPTD to jest pewien sterownik odpowiadający za działanie programów do wirtualnych napędów.

Niestety on zakłóca pracę wielu programów do dezynfekcji oraz tworzy usługi, które wyglądają na rootkitowe.

http://www.searchengines.pl/index.php?a … f=99&id=20

Nazwij temat konkretnie, napisałeś profilaktyka, a temat ma już 8 odpowiedzi :slight_smile: