Logi ComboFix - złe zasady na forum

W ostatnim czasie miałem okazję przeczytać tekst, który skłonił mnie do napisania tego tematu. Wnika z niego jasno, że nieodpowiedzialne i nieuzasadnione używanie programu ComboFix może przynieść więcej szkód niż pożytku. Bardzo interesujący jest ten fragment:

Dlatego zwracam się do osób znających się na temacie o poczynienie odpowiednich kroków.

Oto link do artykułu:

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=86306&st=0&p=392369c1

Opisywany przeze mnie fragment znajduje się gdzieś na końcu tego tematu.

PS: Gdyby temat pojawił się dwa razy proszę o usunięcie jednego z nich. Gdy wysyłałem pierwszy raz na forum była jakaś awaria i nie wiem czy doszło.

Bez urazy ale Ameryki tym tematem raczej nie odkryłeś :stuck_out_tongue:

Wszyscy którzy zajmują się na naszym forum logami z ComboFix’a doskonale wiedzą co robią. Ten temat do którego podałeś link jak sądzę wszyscy już od dawna dobrze znają :slight_smile:

Ten temat już jest mi doskonale znany. :))

Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Problem istnieje. Owszem, osoby pomagające na forum zapewne posiadają odpowiednią wiedzę, ale nie dotyczy to użytkowników zadających pytania. Wielu z proszących o pomoc (w tym również ja) z przyzwyczajenia podaje od razu logi ComboFixa, a z tematu do którego dałem linka jasno wynika, że program ten to ostateczność. Najpierw należy użyć innych mniej inwazyjnych narzędzi.

Nie zgadzam się,bo widać w wielu działach jak osoby które nigdy do loga nie zajrzały pierwszą rzeczą jaką radzą jest zrobienie loga z CF,i założyciel wątku ma poniekąd rację zwracając na to uwagę.

Zgadzam sie z przemo1412 , że wątek został słusznie założony :!:

Właśnie tego dotyczył mój post i tylko tego.

przemo1412 Nie chodziło mi tu o osoby które się tego dopiero uczą.

Przecież nigdzie nie napisałem że ten temat jest zbędny.

A robisz to odruchowo bo ktoś to sprawdza ci loga np. z programu HijackThis i tak raczej poprosi o loga z ComboFix’a bo on jest bardziej szczegółowy niż log z HijackThis’a.

Owszem teraz to jest czytelne,wcześniej nie było.A ja nie miałem na myśli osób,które się uczą tylko osoby bez zastanowienia zalecające użycie CF.

I kompletnie nie mające pojęcia o jego działaniu i zastosowaniu.Ale wydaje mi się że w tej kwestii w pierwszej kolejności powinni wypowiedzieć się doświadczeni

użytkownicy i administracja.

Zasady są dobre tylko ludzie bezmyślni. Sorry Winetou ale żyjemy w kraju dla ludzi myślących, a nie w USA gdzie kupując żarcie w puszce masz na niej ostrzeżenie że możesz się zranić o jej ostry brzeg :wink:

Jak ktoś jest bezmyślny to i krzywdę sobie zrobi korzystając z GG :stuck_out_tongue:

Racja. Trzeba nie zapominać, że ComboFix to narzędzie mocno ingerujące w system. To nie to, co Hijackthis - tego narzędzia można używać często, bez ryzyka zmian w systemie. Mówię oczywiście o samym skanie, bez fix’owania…

Z tym się zgodzić nie mogę. Nie każdy kto zadaje pytanie musi być ekspertem. Jeżeli ktoś radzi pytajacemu użycie ComboFixa to on to zrobi, nie będąc świadomym do czego program służy i być może zupełnie niepotrzebnie. Chodzi o to by ograniczyć tego typu posty zalecające użycie CF do rozwiązywania błahych problemów. Jak się dowiedziałem przed użyciem CF należy odpowiednio przygotować system przez użycie w pierwszej kolejności innych programów. W niektórych przypadkach użycie CF może być nawet niewskazane. Na naszym forum nigdzie nie znalazłem takiej informacji. Pełno jest natomiast postów gdzie już na wstępie prosi się o logi CF. Uważam, że należy zapobiegać tego typu sytuacjom przez wprowadzenie odpowiednich zasad.

Do zdrowego rozsądku nie potrzeba być ekspertem. Chyba nie włożysz ręki do ognia jak tylko ktoś to tobie “zaleci”.

Wybacz ale wkładanie ręki do ognia a użycie programu to dość odmienne rzeczy… Nie odchodźmy od meritum

:lol: a jak sie nieznam i kolega z forum mi zaleci (taki który ma kilka tysięcy odpowiedzi na forum)

Ja osobiscie na “świeżym” systemie uzylem tak z ciekawości hijactkis’a (chyba tak sie pisze) pokazał sie czerwony krzyżyk dostalem odpowiedz abym użyłem combofixa i zrobilem to po raz pierwszy i ostatni :wink: skore mi uratowało przywracanie systemu … pewnie się pojawia odpowiedzi ze zle użyłem albo coś, moze i zle, jednak za to narzędzie to ja dziękuje :wink: wielu userow jest zadowolonych i wielu nie, wiec niemożna tu pisać o brzegach konserwy amerykańskiej czy używania GG trzeba sie zastanowić co sie robi i punto…

Zawsze przy linku do Combofixa podaję również dokładną instrukcję,

która powinna wystarczyć każdemu, aby bezpiecznie wykonał skan tym programem. :slight_smile:

I bardzo dobrze, ale cytując temat do którego się odwołałem, zakładając ten wątek:

Dlaczego więc i na naszym forum nie stosować podobnych zasad. Myślę, że wszystkim wyszłoby to na dobre.

Tak - prawdą po części jest to co napisane zostało wyżej, ale też jest prawdą że Combofix jest na dole.

Od dzisja zostanie dodanych kilka dopisków, aby była jasność!

Typowy przykład pomocy,o której wspominaliśmy wcześniej.Dotyczy 3 pierwszych postów.

Ciężko jest wychwycić wszystkie takie tematy, są nowe zasady użwania Combo i od dzisiaj należy się do nich dostosować.

WAŻNE ZASADY DZIAŁU Bezpieczeństwo i logi HijackThis

Dziękuję bardzo za zajęcie się tematem. Myślę, że teraz mniej będzie postów podobnych do tego, o którym wspomniał przemo1412. Pozdrawiam