Logi ComboFix - złe zasady na forum


(Michal B1990) #1

W ostatnim czasie miałem okazję przeczytać tekst, który skłonił mnie do napisania tego tematu. Wnika z niego jasno, że nieodpowiedzialne i nieuzasadnione używanie programu ComboFix może przynieść więcej szkód niż pożytku. Bardzo interesujący jest ten fragment:

Dlatego zwracam się do osób znających się na temacie o poczynienie odpowiednich kroków.

Oto link do artykułu:

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=86306&st=0&p=392369c1

Opisywany przeze mnie fragment znajduje się gdzieś na końcu tego tematu.

PS: Gdyby temat pojawił się dwa razy proszę o usunięcie jednego z nich. Gdy wysyłałem pierwszy raz na forum była jakaś awaria i nie wiem czy doszło.


(Wojtas_16) #2

Bez urazy ale Ameryki tym tematem raczej nie odkryłeś :stuck_out_tongue:

Wszyscy którzy zajmują się na naszym forum logami z ComboFix'a doskonale wiedzą co robią. Ten temat do którego podałeś link jak sądzę wszyscy już od dawna dobrze znają :slight_smile:


(deFco247) #3

Ten temat już jest mi doskonale znany. :))


(Michal B1990) #4

Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Problem istnieje. Owszem, osoby pomagające na forum zapewne posiadają odpowiednią wiedzę, ale nie dotyczy to użytkowników zadających pytania. Wielu z proszących o pomoc (w tym również ja) z przyzwyczajenia podaje od razu logi ComboFixa, a z tematu do którego dałem linka jasno wynika, że program ten to ostateczność. Najpierw należy użyć innych mniej inwazyjnych narzędzi.


(Semtex) #5

Nie zgadzam się,bo widać w wielu działach jak osoby które nigdy do loga nie zajrzały pierwszą rzeczą jaką radzą jest zrobienie loga z CF,i założyciel wątku ma poniekąd rację zwracając na to uwagę.


(Wojteko10) #6

Zgadzam sie z przemo1412 , że wątek został słusznie założony :!:


(Wojtas_16) #7

Właśnie tego dotyczył mój post i tylko tego.

przemo1412 Nie chodziło mi tu o osoby które się tego dopiero uczą.

Przecież nigdzie nie napisałem że ten temat jest zbędny.

A robisz to odruchowo bo ktoś to sprawdza ci loga np. z programu HijackThis i tak raczej poprosi o loga z ComboFix'a bo on jest bardziej szczegółowy niż log z HijackThis'a.


(Semtex) #8

Owszem teraz to jest czytelne,wcześniej nie było.A ja nie miałem na myśli osób,które się uczą tylko osoby bez zastanowienia zalecające użycie CF.

I kompletnie nie mające pojęcia o jego działaniu i zastosowaniu.Ale wydaje mi się że w tej kwestii w pierwszej kolejności powinni wypowiedzieć się doświadczeni

użytkownicy i administracja.


(fiesta) #9

Zasady są dobre tylko ludzie bezmyślni. Sorry Winetou ale żyjemy w kraju dla ludzi myślących, a nie w USA gdzie kupując żarcie w puszce masz na niej ostrzeżenie że możesz się zranić o jej ostry brzeg :wink:

Jak ktoś jest bezmyślny to i krzywdę sobie zrobi korzystając z GG :stuck_out_tongue:


(system) #10

Racja. Trzeba nie zapominać, że ComboFix to narzędzie mocno ingerujące w system. To nie to, co Hijackthis - tego narzędzia można używać często, bez ryzyka zmian w systemie. Mówię oczywiście o samym skanie, bez fix'owania...


(Michal B1990) #11

Z tym się zgodzić nie mogę. Nie każdy kto zadaje pytanie musi być ekspertem. Jeżeli ktoś radzi pytajacemu użycie ComboFixa to on to zrobi, nie będąc świadomym do czego program służy i być może zupełnie niepotrzebnie. Chodzi o to by ograniczyć tego typu posty zalecające użycie CF do rozwiązywania błahych problemów. Jak się dowiedziałem przed użyciem CF należy odpowiednio przygotować system przez użycie w pierwszej kolejności innych programów. W niektórych przypadkach użycie CF może być nawet niewskazane. Na naszym forum nigdzie nie znalazłem takiej informacji. Pełno jest natomiast postów gdzie już na wstępie prosi się o logi CF. Uważam, że należy zapobiegać tego typu sytuacjom przez wprowadzenie odpowiednich zasad.


(fiesta) #12

Do zdrowego rozsądku nie potrzeba być ekspertem. Chyba nie włożysz ręki do ognia jak tylko ktoś to tobie "zaleci".


(Michal B1990) #13

Wybacz ale wkładanie ręki do ognia a użycie programu to dość odmienne rzeczy... Nie odchodźmy od meritum


(Irekxara) #14

:lol: a jak sie nieznam i kolega z forum mi zaleci (taki który ma kilka tysięcy odpowiedzi na forum)

Ja osobiscie na "świeżym" systemie uzylem tak z ciekawości hijactkis'a (chyba tak sie pisze) pokazał sie czerwony krzyżyk dostalem odpowiedz abym użyłem combofixa i zrobilem to po raz pierwszy i ostatni :wink: skore mi uratowało przywracanie systemu .... pewnie się pojawia odpowiedzi ze zle użyłem albo coś, moze i zle, jednak za to narzędzie to ja dziękuje :wink: wielu userow jest zadowolonych i wielu nie, wiec niemożna tu pisać o brzegach konserwy amerykańskiej czy używania GG trzeba sie zastanowić co sie robi i punto.....


(deFco247) #15

Zawsze przy linku do Combofixa podaję również dokładną instrukcję,

która powinna wystarczyć każdemu, aby bezpiecznie wykonał skan tym programem. :slight_smile:


(Michal B1990) #16

I bardzo dobrze, ale cytując temat do którego się odwołałem, zakładając ten wątek:

Dlaczego więc i na naszym forum nie stosować podobnych zasad. Myślę, że wszystkim wyszłoby to na dobre.


(Gutek) #17

Tak - prawdą po części jest to co napisane zostało wyżej, ale też jest prawdą że Combofix jest na dole.

Od dzisja zostanie dodanych kilka dopisków, aby była jasność!


(Semtex) #18

Typowy przykład pomocy,o której wspominaliśmy wcześniej.Dotyczy 3 pierwszych postów.


(Gutek) #19

Ciężko jest wychwycić wszystkie takie tematy, są nowe zasady użwania Combo i od dzisiaj należy się do nich dostosować.

WAŻNE ZASADY DZIAŁU Bezpieczeństwo i logi HijackThis


(Michal B1990) #20

Dziękuję bardzo za zajęcie się tematem. Myślę, że teraz mniej będzie postów podobnych do tego, o którym wspomniał przemo1412. Pozdrawiam