Logistyka magazynowa w firmie

Szukam programów, ktore mogłyby skutecznie usprawnić działanie logistyki magazynowej w firmie jaką prowadzę W sklepie zdarzają się pomyłki przy pakowaniu produktów i zastanawiam sie jakie dzialania mogę podjąć aby te pomyłki przy pakowaniu ograniczyć.
Wydaje mi sie, ze pracownicy w firmie są zmotywowani i nie są zbytnio przemęczeni ale i tak wydaje im się, ze pomyłek jest zbyt wiele…

Wapro

Widocznie problem jest w systemie. Rozwiazań dotyczących logistyki magazynowej jest wiele, ale tak naprawdę powinieneś dobrać to indywidualnie do wymagań własnej firmy bo nie wiemy tutaj ile masz produktów w sklepie oraz ile ich sprzedajesz. Ilu masz pracowników.
Wprowadź dwuetapowa kontrole. Np. Najpierw zbiorowe zamówienie, później ze zbiorowego pakowacz tworzy pojedyncze zamówienie. W takim wypadku ma do dyspozycji tyle sztuk ile było na zbiorówce.
W sytuacji w której paczek jest wiele, dobrze jest zaopatrzyć firmę w czytniki kodów kreskowych, czytniki takie nie pomyllą się w przeciwieństwie do człowieka i szybciej można wykryć pomyłkę. Polecam również takie elektroniczne zarzadzanie firmą Elektroniczne zarządzanie firmą - Rozwiązania Flowdog

Jeżeli możesz sobie na to pozwolić finansowo, to warto iść w rozwój własnego programu i z roku na roku dopasowywać go do potrzeb. Mam dobre doświadczenia z własnymi programami dla firmy. Dopasowuje się je z roku na rok i coraz lepiej służą.

Pomocny może być również informatyk/programista, który jest na etacie i jest zaangażowany w firmę oraz doceniany. Takie osoby potrafią napisać fajne oprogramowanie, które będzie służyło przez lata i to oprogramowanie potem utrzymywać.