LOGITECH 5.1 Z-5500 jaka karta dźwiękowa do tego?

Witam !

Dziś chciałbym się Was poradzić w sprawie doboru karty dźwiękowej do wymienionych w temacie głośników … Bo w obecnej chwili jestem posiadaczem zintegrowanej karty dźwiękowej i do tego kiepskiej jakości, wiec na tych głośnikach brzmiałoby to niedobrze. Pytam, bo zamierzam kupić niedługo te głośniki i kartę dźwiękową do tego zestawu :slight_smile: Tak więc piszcie swoje propozycje co do karty dźwiękowej do tych głośników, tak do 500 zł na kartę muzyczna mam do wydania … A i ważne, żeby miała sterowniki do Windows Vista, gdyż za jakieś pół roku będę przechodził na ten system i musi wszystko śmigać :smiley: Z góry dziękuję za propozycje i rady …

PS:

Czy ten sklep, do którego link poniżej z głośnikami daje, jest godny zaufania ?

http://www.pixmania.com/pl/pl/59184/art … 5500.html#

http://www.forum.dobreprogramy.pl/viewt … p?t=153074

a jaka jest różnica między :

tym, a tym

Bo wyglądają praktycznie tak samo moim zdaniem

Fatality to seria… kart zrobiona dla pewnego gracza.

ale różnica w przetwarzaniu dźwięku jest jakaś ? Zresztą widzę, że ta Xtreme Music nie jest dostępna prawie wcale …

polecam Audigy 2 ZS, X-Fi wcale nie gra lepiej, X-Fi to czysty marketing ze strony Creativa (Crystalizery itd śmiech na sali) nawet X-Fi nie ma portu Firewire z tyłu tylko dali jakiś Gameport, posiadam Logitech Z-680 więc wiem co mówie :smiley:

Bzdury. Słyszałeś jak działa funkcja Crystalizer? Albo dzwięk przestrzenny w słuchawkach-fajny bajer. To już lepiej wziąśc najtańszą wersję X-Fi tą którą podałem w poprzednim temacie.

Ja osobiście wziął bym ta wersję najtańszą. Nie ma sensu przepłacac. nasiek ale decyzja należy oczywiście do Ciebie. Pozdrawiam i dobrego wyboru.

Ps: w tych logitechach będziesz miał zajefajny bass , dosłownie miodzio. :wink:

W sumie przeglądając to porównanie dochodzę do wniosku, że Xtreme Gamer i Music to to samo :slight_smile: a lepsze modele różnią się tylko tym, że posiadają 64 Mb pamięci, z których i tak większego pożytku nie będzie … Tak więc z powodu tego, że Xtreme Music został wycofany z produkcji, tzn. można go dostać na allegro, ale nie będę miał potem do niego sterowników do Visty w przyszłości. Podsumowując wezmę chyba Xtreme Gamer co Wy na to ?

Kolega ma słuszną rację.

Przy takich głośnikach funkcja crystalizer jest bardzo przydatna a wręcz niezbędna.

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio, a Xtreme Gamer

wersje_xfi.png

z przedstawionego obrazka wynika, że Xtreme Gamer jest taki sam jak Xtreme Music, a w porównaniu do Xtreme Audio ma dodatkowo tryby Gaming i Audio Creation, EAX Hardware Acceleration oraz 2 razy większą ilość Voices … czy to istotne i warto dopłacić do wersji Xtreme Gamer ?

Uważam że nie warto i tak jak pisałem wcześniej ja osobiście wziął bym tą X-FI Xtreme Audio i to samo radził bym Tobie nasiek

Złączono Posta : 02.05.2007 (Sro) 21:05

Ps: jaki jest sens kupowania karty dzwiękowej o wartości ponad połowy ceny głośników?! Kupienie tej za ~ 230 zł( Xtreme Audio) wydaje się byc najbardziej rozsądne.

ja rozważam kupno takiej wersji karty KLIK

Ona nie kosztuje tak wiele w porównaniu do fatal1ty i ma radiator, dzięki czemu nie będzie się grzała aż tak …

Za te cenę tak.

Jeżeli się nie mylę to każda ma radiator. :wink: Nawet Xtreme Audio tylko nie pokazują na zdjeciu(ale nie jestem na 100% pewien). Ta co podałeś jest głównie w tym lepsza że ma 128 bitową polifonie.

Tak w ogóle to często zauważam że komputronik jest dośc drogi. :?

tak więc wezmę tą od proline co link podałem wyżej … W necie jest taniej, ale z przesyłką wyjdzie drożej, a proline mam u siebie w mieście więc odbiorę osobiście :slight_smile: Wielkie dzięki za pomoc WSZtm , PeterMac zwłaszcza dla enjoypoznan

Temat uważam za zamknięty, dokonałem wyboru :smiley:

Jeszcze raz dziękuje za pomoc

Pozdrawiam Nasiek