Logitech Driving Force GT działa na laptopie, nie działa na PC

Witam!
Od dawna posiadam kierownicę Logitech Driving Force GT. Po około 1,5 roku nie używania, postanowiłem ją uruchomić, żeby pograć. Niestety po podłączeniu do komputera, słychać dźwięk podłączenia urządzenia, Logitech gaming software nie widzi kierownica, a ona nie wykonuje kalibracji i mruga logo GT na środku kierownicy. Później podłączyłem ją do laptopa ASUS X555LJ i po zainstalowaniu tych samych sterowników co na komputerze kierownica zadziałała - wykonała kalibrację, profiler ją widział i dało się zagrać.
Reinstalacja systemu, instalacja starych sterowników, wpinanie do przedniego panelu, huba USB czy bezpośrednio do USB płyty nic nie zmieniało. Na laptopie wszystko działa, a na stacjonarnym nie jestem w stanie jej w żaden sposób uruchomić.
Wcześniej kierownica działała na tym komputerze, od czasu ostatniego jej poprawnego działania zmieniałem procesor i chłodzenie. Próbowałem zainstalować stary procesor i chłodzenie oraz reinstalować z tym system, ale zmiany nie było.

Specyfikacja PC:
Płyta Główna: ASUS P5N-D
Procesor: Intel Core 2 Quad Q9400 @ 2,66GHz (wcześniej był Intel Core 2 Duo E8500)
RAM: 8GB (4x2GB) 800MHz Nanya
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 650
Zasilacz: SilentiumPC Elementum E2 SI-450 450W (80 plus)
Dysk: Toshiba P300 1TB
Obudowa: SilentiumPC Armis AR1
Chłodzenie CPU: SilentiumPC Spartan 3 LT (wcześniej domyślne intela)

Załączam zrzut ekranu z menedżera urządzeń:

Edit: Dziś po uruchomieniu kierownica pokazuje się jako “Unknown Device”, ale tylko na PC, na laptopie dalej działa tak jak powinna. :thinking: