Logitech G9, G9x czy Sidewinder x8 lub inne, jaka do gier


(Tomekfm) #1

Być może temat się powtarza,ale szukałem i nic nie znalazłem, sytuacja jest taka na święta chciałbym sobie sprawić mysz do gier. Zastanawiam się nad:

Logitech G9xhttp://www.logitech.pl/produkty/myszki-trackballe/myszki/single/g9x-laser-mouse.html

Microsoft Sidewinder x8 http://www.microsoft.com/poland/hardware/gaming/productdetails.aspx?pid=103

Którą bardziej polecacie M$ jest bezprzewodowa ale to jest z jednej strony plus a z drugiej minus.

Słyszałem, że G9x ma luźną rolkę czy jet to tez w G9?

Może ktoś kto ma którąś z tych myszek się wypowie? Co wybrać?

PS. do Moderatorów: Nie jestem pewien czy wybrałem dobry dział.


(Miroon93) #2

W jakiego typu gry będziesz grał??


(Tomekfm) #3

Najczęściej gram w RPG, FPP/FPS, mysz oczywiście bardziej do tych drugich:) Ma ktoś może prównanie tych dwóch myszek w języku polskim?


(Miroon93) #4

Pomiędzy G9 i Sidewinderem jestem za G9.

IMO nie opłaca się wydawać tyle kasy na myszkę. Za o wiele mniejszą kwotę dostaniesz sensowny sprzęt, np. Razer Deathadder, Logitech MX518, Intellimouse 3.0. Do tego jakąś podkładkę np. Steelpad Qck bądź Razer Goliathus i jestem pewien, iż będziesz z takiego zestawu w 100% zadowolony, a i kasa w portfelu zostanie :wink:

Nie jest to porównanie, ale recenzje obu z nich:

http://pclab.pl/art35037.html - G9

http://pclab.pl/art39072.html - X8


(Tomekfm) #5

Razer Goliathus Control Omega (Ma idealne rozmiary na moje biurko) oraz Razer Deathedder zdaje się dobrym połaczeniem. Bo DPI to jest też ponoć chwyt marketingowy.


(Miroon93) #6

Deathadder'a posiadam osobiście i mogę go polecić z czystym sumieniem. Dla mnie pod względem precyzji i ergonomii pracy to strzał w dziesiątkę. Jeśli będziesz kupował jakąkolwiek myszkę, warto by było ją najpierw dotknąć i sprawdzić jak Ci leży.

Co do dpi... Hmm nie jest to do końca chwyt marketingowy. Każdy z nas pracuje na innej rozdzielczości ekranu i wymaga od myszki odpowiedniej czułości i precyzji. Aczkolwiek nie wszyscy mogą/umieją to wykorzystać w 100%.


(Tomekfm) #7

Aktualnie to przesiadka będzie dla mnie dość spora bo pracuje na Tablet Mouse dodawanej do Genius G-Pen 4500, a wracając do rozdzielczości ekranu

mam 1680x1500, ale 1800 DPI oferowane przez Deathadder'a powinno wystarczyć, jednak boje się jednej rzeczy natomiast wyczytałem, że ma on sensor optyczny działający w podczerwieni. Jest on odpowiednio czuły?

Jeszcze ewentualnie Logitech G5...

EDIT:

Znalazłem pewną informację:

Natomiast cały czas wiedziałem tylko o tej wersji: http://pclab.pl/art24880.html

Czy ta nowa wersja jest już w sprzedaży w Polsce? Oraz czy nowy czujnik jest dalej a podczerwień?

No i czy jest warta swojej ceny czy lepiej zainwestowćc w starą wersje?

EDIT2: Do myszki chce kupić podkładkę Razer Goliathus Omega, ale niewiem czy kupić wersje Control czy Speed. Ktora lepsza do DeathAdder'a?


(Miroon93) #8

1800 dpi wystarczy do Twojej rozdzielczości, chyba że lubisz jak Ci kursor wariuje i nie możesz go poskromić :diabel:

To że sensor jest na podczerwień nie czyni go gorszym, dlaczego miałby być mniej czuły?

Logitech G5. Na jego temat się nie wypowiem bo nie miałem z nim styczności, ale jest to laser więc podchodziłbym ostrożnie to tego modelu. Poczytaj w internecie opinie i jak się sprawuje.

Razer dość niedawno wypuścił odświeżoną wersję DA. Został w nim wymieniony tylko układ optyczny i nic więcej. Pod względem kształtu jest to ta sama myszka. Nowa wersja jest jeszcze trudno dostępna w Polsce o ile w ogóle (na allegro znalazłem dwie oferty).

Moim zdaniem nie warto dopłacać 100 zł więcej i osobiście kupiłbym starszy model, ponieważ sensor jest już sprawdzony i nie ma z nim żadnych niespodzianek.

Jeżeli Razer Goliathus to tylko w wersji Control. Podobno wersja Speed bardzo szybko się wyciera i traci swoje właściwości.

Rozważ jeszcze podkładkę SteelPad Qck mini/Qck/Qck+


(Darkvifon) #9

Mam Logitech G5 od roku i nie mogę o nim powiedzieć złego słowa. Jedynym problemem było kółko myszy - przez pierwszy tydzień zamiast nim klikać, wychylałem je w lewo.

Jeśli znajdziesz gdzieś w dobrej cenie, to bierz śmiało. Ewentualnie niedługo ma wyjść odświeżona wersja - Logitech G500, ale cena w tym wypadku pewnie nie będzie zbyt zachęcająca.


(Tomekfm) #10

Sugerujecie Qck mini (tylko ta mi się zmiesci.) i zauważyłem że są2 wesje

http://www.komputronik.pl/index.php/product/81722/Peryferia/Myszki_i_Klawiatury/SteelSeries_QcK_mini_by_Komputronik.html

http://www.komputronik.pl/index.php/product/23244/Peryferia/Myszki_i_Klawiatury/SteelSeries_QcK_mini.html

10zł rożnicy tylko dlatego że mam logo komputronika? czy to może nie jest ta sama pokładka?


(Miroon93) #11

To takie same mousepady, tylko jeden jest z logiem Komputronika :wink:


(Tomekfm) #12

Czyli Deathadder + Qck mini z komputronika. Bo Lachesis jest ponoć niewygodna i Deathadder lepszy. Ale może jeszcze jakieś sugestie. Z góry mówię że w sklepie widziałem Logitech chyba MX518 tak czy inaczej wyglądała identycznie. i mi zbytnio nie leżała w dłoni tzn przymierzłem przez te takie plastikowe opakowanie ale sam profil taki zbyt ogólny. Wole coś dla praworęcznych. (kolejny argument przeciwko Lachesis).

I pytanie zna któś jakiś sklep w Rudzie Śl. lub okolicach gdzie mają myszki Razera i można sie do takich poprzymierzać.Bo zamawiać będę przez Komputronik. Czytałem o padającym lewym przycisku Deathadder'a czy to częsty błąd?


(Miroon93) #13

Ja swoją myszkę kupiłem w sieci Empik i tam mogłem ją bez żadnego problemu dotknąć, "przymierzyć".

Co do dwukliku DA... Z moim nie mam najmniejszych problemów, a posiadam ją od 6 miesięcy.

Natomiast mój kolega się z tym spotkał. Serwis MMV bezproblemowo wymienił mu ją na NOWĄ po tygodniu od wysłania.


(Tomekfm) #14

DeathAdder zamówiony razem z Qck mini.

EDIT: Deathadder spisuje się świetnie.