Logitech MX BRIO - będzie działało na moim PC?

LOGITECH MX Brio Jasnoszary Kamera internetowa - niskie ceny i opinie w Media Expert

Witam.
Jak w temacie.

Mam komputer z płytą Tuf Gaming X570 Plus, czy jakoś. Ona nie ma gniazda USB-C. Mam teraz szybkie pyt.: czy ta kamerka zadziała z przejściówką na USB-A??

Liczę na szybką pomoc.
Z góry dzięki :slight_smile:

ma gniazda USB 3.2 Gen 2

Logitech MX Brio webcam review - a solid all-rounder MX Brio jest zasilany przez potężny kabel USB-C, więc musisz mieć pod ręką port USB-C w laptopie lub komputerze. Jednak przejściówka z USB-C na USB-A nadal działa dobrze, ponieważ podczas moich testów port USB-C w mojej obudowie postanowił się zepsuć, a użycie przejściówki dało mi dokładnie takie same wyniki.

także powinno banglać Zobacz czy na tej płycie nie masz wyprowadzenia na śledzia ze złączem USB C

No no no… Ja takiej kamery używam jako sprzętu do nagrywania na YT, więc musi działać. Obecnie używam C920, która już „czuje” ząb czasu. Zaślepka zużyta, gubi ostrość itd…

Mam USB typu C. Nie wiem, czy to USB 3.0, 3.2, 3.1 itd. Pod USB 2.0 z jakąś przejściówką zadziała w ogóle?

Może być to USB C 2.0 jak w iPhonach bez „Ultra”.

No to 4K ujedzie?

Ruszy na dowolnym sprzęcie z portem USB 3.0.
4K Ujedzie, inna sprawa jaka ta jakość z tej kamerki.
Osobiście do nagrywania filmów wolałbym aparat, wiem, że używany np. Sony A6300 jest droższy od kamerki, ale można pomyśleć o czymś tańszym, albo hmm dozbierać i kupić porządny sprzęt. Zwłaszcza, że widać, iż ta zabawa z YT daje ci sporo radości i energii do życia i pewnie będzie się to rozwijać.

Nie masz tam jakiejś dotacji z Pefronu czy coś?

Jak to z webkamerki, w końcu Logitech daje jakieś lepsze matryce ale do takiego A6300 z HDMI grabberem to jest wciąż przepaść

Nie wiem czy nie wolałbym Facecam | Elgato - sterownik jest wypasiony https://www.pcgamesn.com/wp-content/sites/pcgamesn/2023/05/elgato-facecam-pro-software.jpg

Z drugiej strony to co przemawia za webkamerką to szybki start, przyczepiasz na monitorze i masz. Dodatkowo możesz sobie odblokowywać pulpit czy logować się do różnych stron - twarzą. Niestety ani MX Brio ani Elgato tej funkcji (Windows Hello) nie obsługują.

A to działa jako kamerka po USB? Zdawało mi się, że do tej serii Sony - HDMI Grabber jest potrzebny.

Wrr… działa po kablu USB, no to już bym się poważnie zastanowił czy drogi webkam czy taki aparat

Spoko do filmików, sporo osób od tego zaczynało, i nadal sobie chwalą.

z tego co widzę to masz na tej płycie pelen zestaw https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/TUF_GAMING_X570-PLUS/E15235_TUF_GAMING_X570-PLUS_UM_WEB.pdf?model=TUF%20GAMING%20X570-PLUS

więc albo (9) albo (7) - 10Gbit/s, ewentualnie 2 - 5Gbit/s

Chyba ze jednak masz inna płytę, która nie ma USB C, no to wpinasz w USB A 3.0 (jasno niebieska) + przejściówka. Jak wepniesz w USB A 2.0 (czarna), to będziesz miał mocno okrojnoną rozdzielczość, bo USB 2.0 ma za niski transfer - to nie ma sensu o ile w ogóle ruszy.

Tak czy inaczej USB A 3.0 (niebieski/jasno niebieski) na pewno masz - jeżeli masz jedynie USB A 3.0 Gen 1 to masz 5Mbit, więc połowę mniej od USB C 3.1 Gen 2, które daje 10mbit/s. Być może ta kamerka zadowoli się 5Mbit, tego nie wiem.

Uff… strasznie zamieszana ta sprawa ze standardami USB. Sam musiałem się douczyć pisząc ten wpis.

Sprawdź dokładnie jaką masz płytę

Aparaty :camera: :camera_flash: lubią się przegrzewać, więc trzeba by dobrać model co nie wymusi przerwania pracy w trakcie do ostygnięcia sprzętu.

Słuchajcie.
Z tą kamerką jest tak, że po prostu moje możliwości takie są. Podpinam do komputera, uchwyt nad biórkiem i coś mogę pokazać (na telefonie i inne rzeczy).

Aparat Sony?? No obraz na pewno lepszy, niż webcam, ale.:

  • OBS to widzi?
  • Nagrywa na kartę SD i co nagrywa? Widzę w ciemno. :slight_smile:
  • Moje możliwości są też ograniczone z powodu mojej niepełnosprawności…
    @wasabi1084 Pefron? Hmm, no nie wiem, co Ci napisać…

@wasabi1084 Dzięki za opinię. Oglądasz moje filmy? :slight_smile:
Ten aparat to i ciężki, oburącz trza używać itd, itp. Nie wiem, czy to możliwe w moim przypadku. Kombinuję na sposoby, z jakimi sobie dałbym radę.
@Bradlee Nie będę grzebał się z ciężkim, jak kloc aparatem. Moje możliwości są takie i tyle. Korzystam z tego, z czego mogę korzystać.

Aparat jest jeden z lżejszych. Można użyć wygodnych uchwytów, podstawek i statywów, bo mocowanie jest standardowe.

Nie jestem stałym widzem, ale na przestrzeni czasu jaki tutaj jestem zdążyłem zobaczyć przynajmniej kilka fragmentów różnych filmów.

Czasami składam komputery a także kupuje akcesoria dla różnych osób, które dotknął los i stąd znam trochę temat i pytam.

Aha, to można takowy wkręcić do 1/4 cala i podpiąć pod USB oraz dodać do OBS’a?? Zasilanie bateryjne chyba nie bardzo, bo ja tu nagrywam końcówkę i tadaaa, bateria rozładowana już 10 minut. :open_mouth:


Tak mam tą kamerę C920 przymocowaną i tak nagrywam coś „z zewnątrz”. Pokazuję coś na biurku…

Rozumiem, w sumie sam trzymam się webkamerki tylko dlatego że jest poręczna. Generalnie cieżka sperawa coś wybrać. Najlepiej mieć możliwość pożyczenia/przetestowania jednego i drugiego.

Tak, zasilanie bateryjne wystarcza długo, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zasilić z sieci.

Myślę, że może dobrą opcją byłoby ramię do tego, mam ramię do mikroskopu/kamery nad blatem i to się dobrze sprawdza przy naprawach, ale myślę, że jakby było umocowane gdzieś nad monitorem, to można by było tym dowolnie manewrować przy użyciu minimalnej siły. Takie ramie jak do mikrofonu, podobne.

Myślę, że powinieneś obejrzeć sobie filmy osób, które mają taki aparat, jakieś recenzje itp. i wtedy samemu podjąć decyzję, czy to dobra opcja dla ciebie. Chyba, nie spieszy ci się za bardzo.