Logitech quickcam messenger - brak sterowników

Witam,

  • kamere internetową LOGITECH QUICKCAM MESSENGER, identyfikator sprzętu USB\VID_046DPID_08F6REV_0100
  • windows 8, 64-bit

    Mój problem przedstawia się następująco, na stronie producenta nie ma sterowników, a tych do starszych windowsóww nie mogę zainstalować.

A systemowe ?  Windows Update ?

Próbowałeś pobrać sterownik poprzez windows update

huh, tak i nic nie pomogło. Chyba, że robię coś źle >.<

Windows Update .

Ale :

WIN+R

SYSTEMPROPERTIESADVANCED.exe

 

Ustawienia instalacji urządzeń .

Kazdan63

Ustawienia instalacji urządzeń . Windows Update dla sterowników - on (sprawdzamy) .

Windows Update - sprawdź aktualizacje .

Tak uczyniłem i nic nie pomogło.

Bardzo wiele kamer Logitech-a działa w W7 na sterownikach systemowych (USBVIDEO.sys , KSTHUNK.sys) . Widać , że czas i W8 to nie jest dobra “konstelacja” dla Twojej kamery .

Rozumiem, że twoja dygresja przybliżyła mnie do rozwiazania problemu?

Prosiłbym o bardziej merytoryczne podejscie do problemu bez zbędnych wtrąceń które nic nie wnoszą po za kilkoma bajtami.

Expressis verbis : Problem nie do rozwiązania . Winna firma LOGITECH .

Czytałem że starsze kamery tej firmy nie są przystosowane na ten system/brak sterowników.

 

Możesz sprawdzić jeszcze tak:

 

  1. Odłącz kamerkę

  2. Pobierz najnowsze sterowniki

  3. Kliknij na nie PPM (prawym przyciskiem myszki) --> Właściwości --> Zgodność

–> Uruchom ten program w trybie zgodności z: Windows 7 (SP1) lub Windows Vista (SP2) albo Windows XP (SP3)

–> Zastosuj --> OK --> instaluj.

  1. W trakcie instalacji powinieneś zostać poproszony o podłączenie kamerki --> podłącz --> instaluj dalej sterowniki.

  2. Po instalacji uruchom ponownie komputer…

Programy działające w “trybie zgodności” OK . Sterowniki odwołujące do jądra systemu Windows działające w “trybie zgodności” ? Robi się ciekawie .