Logitech X-230 vs Modecom 9860

(Thax) #1

Witam...

Zastanawiam się właśnie nad głośnikami do 170 zł...

Gdy byłem już zdecydowany na logitechy, wpadłem na ślad tego Modecoma... Opinie na temat tego logitecha są kontrastowe, co myślicie ?

Warto postawić na dobrą reputacje logitecha ? :slight_smile:

W sumie do marki modecom jestem jakoś raczej sceptycznie nastawiony...

Pozdrawiam !

(system) #2

ja polecam te http://allegro.pl/item150365917_glosnik ... _gwar.html

(aju) #3

Gdy kupowałem swoje głośniki byłem nastawiony na modecomy... w ostatniej chwili postawiłem na Logitechy i był to strzał w 10tke. Głównie ze względu na jakość dźwięku, bas i wykonanie.

Logitechy biją tu równo wszystko inne - przynajmniej wdg. mnie i wielu innych osób.

Ja bym w ciemno wziął X-230.

Wiem co potrafią te głośniki więc śmiało moge je polecić.

(kozodoj) #4

Zalezy które ModeComy chcesz kupić. Za 170 możesz sobie pozwolić praktycznie na wszystkie z oferty 2.1.

Niedawno wyposażyłem dodatkowy komputer w głośniki MC-9860. Wybrałem je ze względu na stosunkowo mocne satelitki (po 15 W). Satelitki sa dwudrożne. Inne modele ModeCom mają słabsze satelity (10W), ale nieznacznie mocniejszy głośnik basowy oraz często jakieś dodatki - np. sterowanie z pilota.

Ogólnie głośniki te mają wady typowe dla tego rodzaju tanich zestawów, czyli:

• buczący bas - w przypadku muzyki łupanej to nie przeszkadza, jednak rock i muzyka poważna nienajlepiej na nich brzmią

• bas zdecydowanie przeważa nad tonami wyższymi - trzeba czasem pomanipulować pokrętełkiem, aby nad tym zapanować; do tego jest mało melodyjny

• głośniki satelitarne (w moim zestawie) zachowują się czasem dziwnie - bywa, że wraz ze znaczącą zmianą głośności zmienia się balans... czasem to przeszkadza

• kabelki na stałe przymocowane do satelitek

• debilna błękitna dioda o niezwykłej wręcz mocy

• wyłącznik z tyłu suba (kto to cholera wymyślił !!

Zalety:

• bardzo solidne wykonanie (choć membrany w satelitach odsłonięte, więc uwaga z paluchami), również satelitki są drewniane, pokrętła potencjomerów aluminiowe

• znaczna moc głośników - wystarczająca, by zostać znienawidzonym przez sąsiadów (jeśli jesteśmy mieszkańcami bloku)

• znacznie lepsza słyszalność tonów średnich niż w odpowiadających cenowo produktach Logitech i Creative

• tylko nieznaczna skłonność do "pierdzenia" przy zwiększeniu głośności (tu OGROMNA przewaga nad wspomnianymi wyżej konkurentami)

• długie kabelki od satelitek

Moim zdaniem dostępne za 200 zł zestawy od Logitecha, czy Creativa są dużo gorszym zakupem niż wspomniane Modecomy. Najlepiej przejdź się do sklepu i posłuchaj...

Podsumowując, jeśli jesteś melomanem to zbieraj dalej kasę, jeśli zaś musicz coś kupić to bierz Modecomy :).

Pozdrawiam,

Kozodoj

(Thax) #5

Hmmm...

Po dokładnym przemyśleniu sprawy - mimo wszystko decyduje się na logitechy... Tylko jedna sprawa mnie zastanawia - dlaczego ten sprzęt nie jest już dostępny w większości cenionych sklepów internetowych ? Jest on w cenniku - ale jest niedostępny a przyszłe dostawy są bliżej nie określone...

Może logitech zaprzestał produkcji, a miejsce tego modelu ma zająć coś lepszego ? Warto czekać ?

Jak myślicie ?

(kozodoj) #6

Idź i posłuchaj tych głośników w sklepie. Taka moja rada. Porównaj sobie gabaryty satelitek w głośnikach Logitech i Mode Com - te pierwsze to małe syczące gniotki. Mode Comy naprawdę je deklasują. Sądzę, że jak posłuchasz to nie będziesz miał najmniejszych problemów z wyborem. :slight_smile:

Na Benchmarku masz recenzje różnych Mode Comów, Enter też kiedyś testował model MC-9860 i przyznał im nagrodę. Moim zdaniem sensowny zakup ze "stajni" Logitech zaczyna się przy 500 zł i modelu Z-2300. No, ale diecezja należy do Ciebie. :stuck_out_tongue:

Edycja:

Usunąłem zdublowany post...

(Michal Kolatek) #7

Takie modecomy padną szybciej od creative

Ja polecam Creative Inspire T3030 2.1

Chyba najmniej wiarygodni testerzy polecają karty 64 bitowe i inne gnioty.

(Thax) #8

No tak - tyle że spotkałem się z opiniami negatywnymi na temat sposób wykonania Modecom'ów... Zależy mi na czymś wytrzymałym i trwałym...

Wydaje mi że pomimo lepszych osiągów Modecom'ów są one bardziej "krótkotrwałe"... Ale to tylko moja opinia, cały czas nie mam przekonania...

Z przyjemnością bym ich wysłuchał w akcji, ale to raczej wycieczka do Rzeszowa, więc tylko jak znajdę czas, więc z tym może być ciężko...

Pozdrawiam !

(kozodoj) #9

Rownie czeste sa negatywne opinie na temat tych bardziej znanych marek. I to zarowno odnosnie wykonania, jak i jakosci dzwieku...

Nie bardzo tez rozumiem na jakiej podstawie mozna wypowiadac sie o trwalosci jakiegos produktu nie posiadajac danych o historii przynajmniej kilkunastu egzemplarzy.... Nawet statystyczne oszacowanie czegos w stylu "sredniego czasu bezawaryjnej pracy" wymaga posiadania danych dotyczacych historii przynajmniej kilkunastu zestawow, do tego uzytkowanych w podobnych warunkach.

Wymienione tu produkty firm Creative i Logitech (poza z-2300) powinny kosztowac w okolicach 100 zlotych, wtedy bylyby godne polecenia. Nie znaczy to, ze wspierane przeze mnie MC-9860 to jakies cudo. Ich nadzwyczajnosc wynika tylko z ceny, zwlaszcza na tle konkurencji.

W Rzeszowie masz Apollo, maja oni wszystkie rozwazane przez Ciebie modele glosnikow w cenniku - najpierw do nich przedzwon, a jak sprowadza to podjedz poogladac...

Co sie tyczy Benchmarka to akurat te glosniki MC raczej skrytykowali, moim skromnym zdaniem az za ostro...

(Shawn Michaels) #10

Ja osobiście jak bym miał brać modecomy to wersje 9600 jest w tej samej cenie a jakość dźwięku lepsza takie jest moje zdanie zresztą w teście komputer świata zajeły 3 miejsce.

(Thax) #11

Właśnie, w takim razie co powiesz o Modecomach 9600 i ich przedziale cenowym... ...czy one naprawdę NICZYM się nie różnią technicznie od 9860 ?

...jak nie widać różnicy, to po co przepłacać ? :?

(kozodoj) #12

Nie wiem, czy się nie różnią. Są nieco mniejsze, pozostałe parametry identyczne. Pewnie i jedne i drugie wykonano z zastosowaniem komponentów wytwarzanych przez chińskie kobiety, dzieci i starców. :slight_smile:

Sądzę, że oba zestawy będą brzmiały podobnie - nie miałem przyjemności słuchać 9600.

(Thax) #13

Ok, decyduje się ...

Zamawiam 9860 - z jakiegoś powodu mają znaczek "Polcamy!" w komputroniku - to sobie cenie...

Mam nadzieje że się nie zawiodę...

Wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam ! :slight_smile: