Logitech X-230 vs Modecom 9860

Witam…

Zastanawiam się właśnie nad głośnikami do 170 zł…

Gdy byłem już zdecydowany na logitechy, wpadłem na ślad tego Modecoma… Opinie na temat tego logitecha są kontrastowe, co myślicie ?

Warto postawić na dobrą reputacje logitecha ? :slight_smile:

W sumie do marki modecom jestem jakoś raczej sceptycznie nastawiony…

Pozdrawiam !

ja polecam te http://allegro.pl/item150365917_glosnik … _gwar.html

Gdy kupowałem swoje głośniki byłem nastawiony na modecomy… w ostatniej chwili postawiłem na Logitechy i był to strzał w 10tke. Głównie ze względu na jakość dźwięku, bas i wykonanie.

Logitechy biją tu równo wszystko inne - przynajmniej wdg. mnie i wielu innych osób.

Ja bym w ciemno wziął X-230.

Wiem co potrafią te głośniki więc śmiało moge je polecić.

Zalezy które ModeComy chcesz kupić. Za 170 możesz sobie pozwolić praktycznie na wszystkie z oferty 2.1.

Niedawno wyposażyłem dodatkowy komputer w głośniki MC-9860. Wybrałem je ze względu na stosunkowo mocne satelitki (po 15 W). Satelitki sa dwudrożne. Inne modele ModeCom mają słabsze satelity (10W), ale nieznacznie mocniejszy głośnik basowy oraz często jakieś dodatki - np. sterowanie z pilota.

Ogólnie głośniki te mają wady typowe dla tego rodzaju tanich zestawów, czyli:

  • buczący bas - w przypadku muzyki łupanej to nie przeszkadza, jednak rock i muzyka poważna nienajlepiej na nich brzmią

  • bas zdecydowanie przeważa nad tonami wyższymi - trzeba czasem pomanipulować pokrętełkiem, aby nad tym zapanować; do tego jest mało melodyjny

  • głośniki satelitarne (w moim zestawie) zachowują się czasem dziwnie - bywa, że wraz ze znaczącą zmianą głośności zmienia się balans… czasem to przeszkadza

  • kabelki na stałe przymocowane do satelitek

  • debilna błękitna dioda o niezwykłej wręcz mocy

  • wyłącznik z tyłu suba (kto to cholera wymyślił !!

Zalety:

  • bardzo solidne wykonanie (choć membrany w satelitach odsłonięte, więc uwaga z paluchami), również satelitki są drewniane, pokrętła potencjomerów aluminiowe

  • znaczna moc głośników - wystarczająca, by zostać znienawidzonym przez sąsiadów (jeśli jesteśmy mieszkańcami bloku)

  • znacznie lepsza słyszalność tonów średnich niż w odpowiadających cenowo produktach Logitech i Creative

  • tylko nieznaczna skłonność do “pierdzenia” przy zwiększeniu głośności (tu OGROMNA przewaga nad wspomnianymi wyżej konkurentami)

  • długie kabelki od satelitek

Moim zdaniem dostępne za 200 zł zestawy od Logitecha, czy Creativa są dużo gorszym zakupem niż wspomniane Modecomy. Najlepiej przejdź się do sklepu i posłuchaj…

Podsumowując, jeśli jesteś melomanem to zbieraj dalej kasę, jeśli zaś musicz coś kupić to bierz Modecomy :).

Pozdrawiam,

Kozodoj

Hmmm…

Po dokładnym przemyśleniu sprawy - mimo wszystko decyduje się na logitechy… Tylko jedna sprawa mnie zastanawia - dlaczego ten sprzęt nie jest już dostępny w większości cenionych sklepów internetowych ? Jest on w cenniku - ale jest niedostępny a przyszłe dostawy są bliżej nie określone…

Może logitech zaprzestał produkcji, a miejsce tego modelu ma zająć coś lepszego ? Warto czekać ?

Jak myślicie ?

Idź i posłuchaj tych głośników w sklepie. Taka moja rada. Porównaj sobie gabaryty satelitek w głośnikach Logitech i Mode Com - te pierwsze to małe syczące gniotki. Mode Comy naprawdę je deklasują. Sądzę, że jak posłuchasz to nie będziesz miał najmniejszych problemów z wyborem. :slight_smile:

Na Benchmarku masz recenzje różnych Mode Comów, Enter też kiedyś testował model MC-9860 i przyznał im nagrodę. Moim zdaniem sensowny zakup ze “stajni” Logitech zaczyna się przy 500 zł i modelu Z-2300. No, ale diecezja należy do Ciebie. :stuck_out_tongue:

Edycja:

Usunąłem zdublowany post…

Takie modecomy padną szybciej od creative

Ja polecam Creative Inspire T3030 2.1

Chyba najmniej wiarygodni testerzy polecają karty 64 bitowe i inne gnioty.

No tak - tyle że spotkałem się z opiniami negatywnymi na temat sposób wykonania Modecom’ów… Zależy mi na czymś wytrzymałym i trwałym…

Wydaje mi że pomimo lepszych osiągów Modecom’ów są one bardziej “krótkotrwałe”… Ale to tylko moja opinia, cały czas nie mam przekonania…

Z przyjemnością bym ich wysłuchał w akcji, ale to raczej wycieczka do Rzeszowa, więc tylko jak znajdę czas, więc z tym może być ciężko…

Pozdrawiam !

Rownie czeste sa negatywne opinie na temat tych bardziej znanych marek. I to zarowno odnosnie wykonania, jak i jakosci dzwieku…

Nie bardzo tez rozumiem na jakiej podstawie mozna wypowiadac sie o trwalosci jakiegos produktu nie posiadajac danych o historii przynajmniej kilkunastu egzemplarzy… Nawet statystyczne oszacowanie czegos w stylu “sredniego czasu bezawaryjnej pracy” wymaga posiadania danych dotyczacych historii przynajmniej kilkunastu zestawow, do tego uzytkowanych w podobnych warunkach.

Wymienione tu produkty firm Creative i Logitech (poza z-2300) powinny kosztowac w okolicach 100 zlotych, wtedy bylyby godne polecenia. Nie znaczy to, ze wspierane przeze mnie MC-9860 to jakies cudo. Ich nadzwyczajnosc wynika tylko z ceny, zwlaszcza na tle konkurencji.

W Rzeszowie masz Apollo, maja oni wszystkie rozwazane przez Ciebie modele glosnikow w cenniku - najpierw do nich przedzwon, a jak sprowadza to podjedz poogladac…

Co sie tyczy Benchmarka to akurat te glosniki MC raczej skrytykowali, moim skromnym zdaniem az za ostro…

Ja osobiście jak bym miał brać modecomy to wersje 9600 jest w tej samej cenie a jakość dźwięku lepsza takie jest moje zdanie zresztą w teście komputer świata zajeły 3 miejsce.

Właśnie, w takim razie co powiesz o Modecomach 9600 i ich przedziale cenowym… …czy one naprawdę NICZYM się nie różnią technicznie od 9860 ?

…jak nie widać różnicy, to po co przepłacać ? :?

Nie wiem, czy się nie różnią. Są nieco mniejsze, pozostałe parametry identyczne. Pewnie i jedne i drugie wykonano z zastosowaniem komponentów wytwarzanych przez chińskie kobiety, dzieci i starców. :slight_smile:

Sądzę, że oba zestawy będą brzmiały podobnie - nie miałem przyjemności słuchać 9600.

Ok, decyduje się …

Zamawiam 9860 - z jakiegoś powodu mają znaczek “Polcamy!” w komputroniku - to sobie cenie…

Mam nadzieje że się nie zawiodę…

Wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam ! :slight_smile: