Logitech X-530 - pytanie o przejściówkę

Witam posiadam w.w głośniki i mam pytanie dotyczące dołączanej do zestawu przejściówki. Przejściówka posiada wejscie na 3 mini jacki czyli 6 kanałów (standard 5.1) a wyjście z tej przejściówki jest 2x cinch. I tu pojawi sie moje pytanie. Czy jeśli podłącze te głośniki do laptopa za pomocą przewodu 2x cinch - mini jack to będe miał dźwięk 5.1 ?

z tego co wiem i co jest napisane na pudełku tych głośników to ta przejściówka jest do podłączenia pod XBOX i GameCube i nie sądze byś przez to miał 5.1 w laptopie ale jeśli masz w laptopie 6 kanałową karte dżwiękową to będzie działać.

Ale wytłumacz dlaczego i w jaki sposób chcesz podłączać te głośniki przez przejściówkę ? Podejrzewam że twój laptop ma tylko jedno wyjście audio więc masz TYLKO stereo, choćbyś jak nie kombinował to nie uzyskasz z tego 5.1.

Sorki,że się wtrące mam głośniki Creative T6100 i karte Sound Live Audigy i w czasie muzyki działają mi tylko dwie satelitki i subofer jak instalowałem to ustawiłem 5.1 zrobiłem test wszystkie grają prosze o pomoc