Logitech x-540 bass-reflex trzeszczy


(Mafioz09) #1

Witam,

Nie wiem dlaczego, ale kiedy włączę jakąś piosenkę gdzie jest dużo basu i pogłośnię na połowę to subwoofer, a dokładnie to powietrze które wydostaje się otworem bass reflex jakoś tak trzeszczy, nie wiem jak mam to powiedzieć, ale po prostu bardzo słychać jak to powietrze jest wsysane i wypychane z subwoofera, taki dziwny dźwięk przez to się robi, kartę dźwiękową mam Creative Sound Blaster Live! 7.1.

Czy te głośniki tak mają czy może karta dźwiękowa jest aż tak lipna i nie potrafi wytworzyć dobrego dźwięku i dlatego subwoofer tak trzeszczy?

Znajomy ma u siebie Creative Inspire t6060, kiedy je podłączył do swojej mp4, puścił nutkę na której u mnie tak cos trzeszczało no i się zdziwiłem, na jego głośnikach i mp4 prawie w ogóle bas tak nie trzeszczał i był głębszy niż na moich x-540 podłączonych do kompa nawet kiedy wszystko pogłośnił na max, czyli volume i bass.

Czy to głośników wina? karty dźwiękowej albo może trzeba jakieś inne sterowniki wgrać lub po prostu coś ustawić?


(dark__jedi) #2

Podłącz tą samą MP4, żeby sprawdzić czy to wina samych głośników.

Wg mnie wada głośnika w tym wypadku subwoofera. W laptopie jadę na Creativach za 100 zł, karta na płycie i nie ma prawa trzeszczeć bass reflex. Trochę brzmi jak przepalony, ale ciężko przepalić subwoofer sygnałem z kompa.


(Novy66) #3

Ja tak miałem w Creative P580 i T5900 podłączonych do karty dzwiękowej Creative SoundBlaster Live 5.1 troche mnie to denerwowało i postanowiłem Creative T5900 wygłuszyć specjalną gąbką i te trzeszczenie znikło i bass był lepszy i mocniejszy ale ten sprzęt był dla mnie za słaby i zmieniłem je na Logitech Z-2300 2.1 i wszystko teraz jest ok, bass jest potężny aż wsystko się trzesie :smiley: . To wina subwoofera a nie kart dzwiękowej.


(Mafioz09) #4

czyli mówisz żeby rozkręcić suba, wyłożyć wszystkie ścinki w środku watą specjalną i to pomoże?

Czytałem jeszcze gdzieś poradnik właśnie o takim wytłumianiu to pisało żeby też kanty w tubie bassreflex zaokrąglić, to coś da?

A ta wata musi być jakaś specjalna czy może być zwykła wata?


(dark__jedi) #5

A da się go w ogóle rozkręcić? Nie jest przypadkiem klejony.

To nie jest sprzęt hi-end'owy więc wata to wata.

Zbytnio nie poprawisz konstrukcji tego sub-woofera zaokrąglając wewnętrzne kanty, wg mnie albo ma fabryczną wadę, albo jest spalony głośnik w środku.