Logitech X-540 nagle się zepsuły


(Michalmov1) #1

Witam

Mam głośniczki 5.1 Logitech X-540 i kartę graficzną SB Audigy 7.1. Do wczoraj wszystko chodziło bezproblemowo, głośniki i kartę mam od ponad roku a dzisiaj przychodzę do kompa i nie gra... Po głębszej analizie:

  • głośnik przedni środkowy i tylne grają, tyle że bardzo cicho

  • subwoofer działa

  • głośniki przednie (lewy i prawy) !nie grają wcale!

  • ani wczoraj ani dzisiaj nic nie było instalowane, próbowałem reinstalować sterowniki dźwięku, robiłem nawet przywracanie systemu z wczorajszego dnia (wczoraj wieczorem jeszcze oglądałem film i wszystko było ok), sprawdzałem ustawienia w panelu sterowania - nic nie jest wyciszone, wszystko jest na max, urządzenie w menedżerze są jako włączone

  • kable są sprawdzone, przekładane, dociskane i bite laczkami - wszystko wydaje się być na swoim miejscu

nie mam już pomysłów, w googlach nic nie znalazłem (może nie umiem szukać)

nie grają głośniki boczne, a pozostałe grają bardzo cicho

proszę o pomoc, czy to jakaś komputerowa sprawa czy głośniki do serwisu?


(Cosik Ktosik) #2

Poszukaj w opcjach oprogramowania Creative EAX Settings i włącz CMSS 3D Surround oraz Stereo Surround.


(Michalmov1) #3

nie pomogło :frowning:

edit: dodam, że na maksymalnie pogłośnionym dźwięku na pilocie, z głośników bocznych słychać bardzo cichutkie brzęczenie (trzeba przyłożyć ucho), podczas gdy z innych głośników nie wydobywa się cichutkie brzęczenie, ale szum. Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, ale wolałem napisać..


(neo10) #4

Spróbuj podłączyć pod nie coś innego choćby jakiegoś discmana i zobacz czy wtedy też tak będzie to będziesz wiedział czy to na pewno wina glośników bo może w komputerze coś się poprzestawiało ;]


(Michalmov1) #5

a więc to jednak nie głośniki, puściłem z mp4 i wszystkie działają

no więc to system.. to teraz, co mam zrobić? :stuck_out_tongue:


(Seba86mu) #6

Wejdź w:

START -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka "Audio" -> w pozycji "Odtwarzanie dźwięku" sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa (Sound Blaster). Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

Teraz wejdź w:

zakładka "Głośność" -> w pozycji "Ustawienia głośników" kliknij na przycisk "Zaawansowane" -> z rozwijanej listy wybierz "Głośniki systemu Surround Sound 5.1" -> Zastosuj, OK.

Kliknij prawym na niebiesko-białej ikonce głośniczka na pasku tray (sterownik SB Audigy) -> Speaker Settings -> wybierz "5.1 Speakers".


(Michalmov1) #7

wszystko było już wcześniej ustawione tak jak mówiłeś, nie pomogło


(Gugu007) #8

Odinstaluj stery, przeczyść system i zainstaluj ponownie stery SB i DirectX. Sprawdź jeszcze raz kabelki -> czasami człowiek się pałuje, a tu coś nie kontaktuje..:mrgreen:


(Michalmov1) #9

za chwilkę spróbuję

teraz zauważyłem że w programach mam jeszcze coś takiego jak High Definition Audio Driver Package - KB888111 i nie jest to produkt creativa tylko microsofta. Nie mam pojęcia co to jest i nie pamiętam, czy miałem to wcześniej.

Any ideas?


(Michalmov1) #10

zrobiłem jeszcze raz kompletną reinstalkę sterów. nie pomogło :confused: boczne głośniki wciąż milczą...