Logitech x230 vs x530

Witam. Przymierzam się do kupna głośników komputerowych. Byłem już właściwie zdecydowany na logitech x230, ale spostrzegłem, że :

x230- 180zł

x530- 250zł.

Czy warto dołożyć do zestawu 5.1? Najważniejsza jest dla mnie jakość muzyki. I Czy w ogóle warto kupować takie głośniki posiadając karte Analog devices ad1986a? I jak wygląda sprawa z podłączeniem, bo ja mam tylko jedno wejście w kompie na głośniki.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam :wink:

Jeśli być chciał głośniki logitech to weź troszkę dołóż i kup x-540

http://www.allegro.pl/item688625759_glo … _wawa.html

W tym modelu zostały usunięte pewne niedociągnięcia z wersji x-530 typu strzelanie i łapanie fal radiowych w głośnikach.

To zależy czy głośniki będą rozstawione w większym pokoju,jeśli w małym to wystarczą 2.1 w zupełności

Do muzyki mogą być lepsze zestawy 2.0 np. Geniusy 2000x.

Co do 2.1 vs 5.1 to zależy czy chcesz grać i oglądać filmy, do muzyki 2.1 wystarczą.

A czy w wersji x230 również występują te problemy? Chyba jednak zdecyduje się na 2.1. Które są lepsze : x230 czy x240? Te drugie są tańsze…

Mam X-530 i nie występują żadne problemy, choć rzeczywiście niektórzy mają problemy z odbieraniem radia i trzaskami spowodowanymi zakłóceniami w sieci elektryczej (mam dobrą instalacje, więc nie mam trzasków). X-230 chyba nie ma tych problemów, ale tego nie jestem pewien.

Względem X-240 lepsze są X-230. X-240 są porównywalne z X-210.

Ogólnie zestaw nie powala jakością, ale przynajmniej są dobrze wykonane i ogólnie widać, że nie są to jakieś tracery za 100zł. Do muzyki naprawdę lepsze będą 2.0, chyba że masz mało miejsca w pokoju.

Logitech X-540

Kod systemu: C8010116

Kod producenta: [970223-0914]


Producent OEM Logitech

Liczba głośników 6 szt.

Liczba głośników satelitarnych 4 szt.

Głośnik niskotonowy Tak

Moc głośnika centralnego 15,4 Wat

Moc głośników satelitarnych 29,6 Wat

Moc głośnika niskotonowego 25 Wat

Częstotliwość głośnika satelitarnego 40 Hz do 20 kHz

Wzmacniacz Tak

Ekran antymagnetyczny Tak

Pilot w zestawie Tak

Zasilacz zewnętrzny Nie

Urządzenia wejścia / wyjścia Wyjście słuchawkowe

Kolor czarny

http://www.ceneo.pl/355661139 opiniiJakość dźwięku, matrix czyli mp3 w 5.1, możliwość zawieszenia głośnika centralnego na LCD. Tylko trzeba je dobrze rozstawić.

Logitech X-230

Kod systemu: C8010080

Kod producenta: [970123-1914]


Producent OEM Logitech

Liczba głośników 3 szt.

Liczba głośników satelitarnych 2 szt.

Głośnik niskotonowy Tak

Wzmacniacz Tak

Ekran antymagnetyczny Tak

Pilot w zestawie Nie

Zasilacz zewnętrzny Nie

Urządzenia wejścia / wyjścia Wyjście słuchawkowe

Cechy dodatkowe • Głośniki stereofoniczne o mocy 32 watów RMS

 	 • Technologia FDD2™

 	 • Głośnik satelitarny ma obrotową podstawką do montażu na ścianie

Kolor czarny

Logitech X-240

Kod systemu: C8010169

Kod producenta: [970285-0914]


Liczba głośników 3 szt.

Liczba głośników satelitarnych 2 szt.

Głośnik niskotonowy Tak

Moc głośników satelitarnych 10 Wat

Moc głośnika niskotonowego 15 Wat

Częstotliwość głośnika satelitarnego 40Hz - 20kHz

Wzmacniacz Tak

Impedancja 8 Ohm

Ekran antymagnetyczny Tak

Pilot w zestawie Nie

Zasilacz zewnętrzny Nie

Cechy dodatkowe W zestawie: kołyska do ład. bat. i odtw. muzyki z MP3 playerów, telefonu, PDA

To jakie głośniki polecilibyście do muzyki? W takim razie 2.0 też biorę pod uwagę. Cena nieprzekraczająca 200zł…

Genius SP-HF2000A

http://www.allegro.pl/item681725791_gen … i_2_0.html

Genius SP-HF2000X

http://www.allegro.pl/item690421596_gen … rewno.html

http://www.ceneo.pl/1364161

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :wink: Jestem teraz rozdarty między genius x2000,a logitech x230. Mam taką wieżę:

2936

i nie jestem zadowolony z dźwięku jaki mi daje, więc pomyślałem, że może by kupić coś lepszego do kompa. Podobał mi się zawsze dźwięk z zestawów 2.1. Właśnie na takie głośniki byłem nastawiony, a lepszych 2.0 raczej nigdzie nie słyszałem (chyba dlatego, ze się tym nie interesowałem). I tu pojawia się pytanie : Czy odczuje różnice między głośnikami sony od mojej wieży, a tymi geniusami?

Czytając w internecie różne opinie, wszyscy twierdzą, że Geniusy jakościowo biją 2.1/5.1 od Logitecha/Creativa. Nie słyszałem ani twojej wieży, ani geniusów, natomiast wiem jak brzmią 2.0 w porównaniu do tanich (<300zł) X.1 i 2.0 ma tu przewagę. Może i masz wtedy mniejszy bass, ale za to dźwięk jest dokładniejszy, nie dudni, nie zlewa się, jest czysty. Czytając opinie Geniusów to się sprawdza.

Jaką masz kartę dźwiękową?

Moja karta dźwiękowa to Analog devices ad1986a i… nie mam zielonego pojęcia co to za karta. I jakie da efekty. Trudno mi powiedzieć czy wolę 2.1, bo nie słyszałem dobrych 2.0. W każdym bądź razie dźwiek z 2.1 po mojej wieży mi się spodobał. Za wieże dałem ok 1000zł, ale ok 6 lat temu. Nie wiem, boję się, że te geniusy będą grały podobnie do tych od wieży. Podoba mi się bass z 2.1, ale oczywiście wszystko z umiarem. Czasem lubię posłuchać trochę muzyki klubowej albo tiesto. Głośniki nie muszą dudnić na cały dom, ale taki fajny bass jest przyjemny. Czy 2.0 mi to dadzą? I czy warto w ogóle kupować głośniki do tej karty dźwiękowej?

W tych logach x-230, za suba robi jeden głośnik 5,25’’. W geniusach 2000X masz takie dwa głośniki…

Bierz Geniusy, a jak karta będzie kulała to z czasem dokupisz coś porządnego.

Przecież Logitechy x-530 nadają się tylko do małych pomieszczeń

Ale muszą być wystarczająco duże, by jakoś sensownie rozstawić wszystkie 6 głośników, a nie wszystkie koło monitora, bo po drugiej stronie pokoju jest meblościanka i nie ma gdzie umieścić tylnych głośników…

Poza tym, jak się podkręci x-530 to potrafią wystarczająco nagłośnić spory pokój.