Logitech z-5500 czy Onkyo?

(Tobik50) #1

Witam was mam pytanie.. Jaki zestaw jest lepszy czy głośniki Logitech Z-5500 czy zestaw Onkyo Amplituner+ 5.1 http://www.eu.onkyo.com/products/AVX-380.html

Jaki lepiej zagra w muzyce?

(przemek7525) #2

Co to za pytanie. Jasne, że Onkyo.

(Tobik50) #3

sorki za pytanie.Pytam bo mam do wyboru jedną z tych 2 zestawów.A wiesz może jak onkyo się spisuje w muzyce?

(przemek7525) #4

Na pewno lepiej niż Logitech, bo Onkyo to firma, która używa bardzo dobrych podzespołów. Chociaż jest to zestaw kina domowego, wiec najlepiej będzie w filmach, do muzyki powinno się używać stereo :wink:.

(Tobik50) #5

W porządku,ale jeżeli w Amplitunerze zmienię na stereo to osiągnę dobry dźwięk? wtedy muzyka będzie szła na 2 fronty i sub tak?

(przemek7525) #6

Zmiana trybu z 5.1 na stereo raczej nie zmieni wiele oprócz tego, jak będzie rozdzielony sygnał.

Pisząc stereo miałem na myśli zestaw amplituner + 2 porządne kolumny, bo te w muzyce sprawdzą się o niebo lepiej niż ten zestaw 5.1, chociaż to i tak zagra ładnie (na pewno lepiej niż logitech).

(Tobik50) #7

Wiesz nie jestem audiofilem chodzi mi tylko o to bym mógł od czasu do czasu posłuchać sobie muzyki(taki subwoofer mam nadzieje że da trochę basu) i uzyskać 5.1 w xboxie czyli grach/filmach

(system) #8

Popieram przed mówce - Onkyo. Jeśli częściej grasz w gry to 5.1, wolisz muzykę to 2.1, choć bym preferował dobre 2.0.

(Tobik50) #9

Niestety nie mam funduszy by kupić dobre 2.1 mógłbym kupić tańsze głośniki lecz nie chce.Tak sobie myślę że zakupie ten zestaw 5.1 a w przyszłości gdy uzbieram kasę to wymienię tylko 2 przednie głośniki na kolumny a resztę zostawię.

czyli stereo do muzyki a 5.1 do gier.