Logitech Z906 + Plantronics 780 + ASUS Xonar DB

Witam,

Mam taki oto problem, że wczoraj zainstalowałem sobie nowego Windowsa 8.1 Pro 64bit i dzisiaj gdy miałem więcej czasu wziąłem się za instalację sterowników.

Problem właśnie pojawił się teraz gdyż nie pamiętam (albo już nie potrafię :D) jak wyglądała konfiguracja aby jednocześnie mogły grać głośniki i słuchawki.

Poniżej w screenie włączoną opcję S/PDIF Pass-through Device - wtedy grają tylko i wyłącznie głośniki (musi być włączona opcja PCM w SPDIF Out), lecz nie reagują one na np. funkcję MUTE w Xonar DB Audio Center.

post-160619-0-84077800-1413124298_thumb.

post-160619-0-07462700-1413124319_thumb.

Gdy włączę opcję Speakers wtedy również grają same głośniki lecz troszeczkę ciszej i reagują na opcje w Audio Center, opcja Digital Audio (S/PDIF) w ogóle nie działa.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i liczę na szybkie rozwiązanie problemu

Pozdrawiam

Hej,

A nie powinieneś mieć zaznaczonego urządzenie Speakers ASUS Xonar DG Audio Device jako domyślnego?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Już napisałem o tym, że próbowałem ale dalej nie trybi jak powinno :stuck_out_tongue:

Ani głośniki ani słuchawki na żadnych z tych opcji nie chcą grać równocześnie (dodam, że słuchawki mają wejście USB).

Głośniki grają tylko gdy Speakers ASUS Xonar DG Audio Device lub S/PDIF Pass-through Device są zaznaczone jako domyślne, a słuchawki wtedy gdy Speakers Plantronics GameCom 780 jest domyśnym urządzeniem.

Hej,

To akurat dość ważna informacja.

Wygląda to poprawnie - tylko jedno urządzenie w danym czasie może być urządzeniem domyślnym. A słuchawki na USB to tak naprawdę urządzenie combo - słuchawki i karta dźwiękowa w jednym.

Jeśli chodzi o dźwięki, chcesz słuchać tego samego na głośnikach i słuchawkach, czy zupełnie niezależnych ścieżek?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, chcę aby głośniki i słuchawki grały jednocześnie to samo gdyż jest to dla mnie wielkie ułatwienie przy korzystaniu z tego sprzętu.

Hej,

Jedyne, co w tej sytuacji przychodzi mi na myśl, to zastosowanie programu Virtual Audio Cable. Ewentualnie pokaż, jak wyglądają opcje w karcie z słuchawek USB.

Pozdrawiam,

Dimatheus