Logo - a prawa autorskie - pytania

Chcę zrobić LOGO na swoją stronę internetową, logo w przyszłości będzie logiem firmowym, jaką treść umieścić na stronie aby nik nie miał prawa kopiować zawartości strony, bez mojej zgody, czy przy logo powinna sie znajdować literka R w kółku i co to dokładnie oznacza, jakie bede miał prawa do loga które sam stworzyłem - czy jest jakaś instytucja gdzie zgłasza się np. projekt grafiki, w tym przypadku logo, celem rejestracji danej grafiki???

z tego co sobie prypominam istnieje urzędowa procedura rejestracji znaków zobacz np. tutaj http://yeslogo.pl/index.php5?page=pages&id=42

dodatkowo samą grafikę chroni też ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ale jak to się ma do tego co wkleił sonnor to ciężko mi powiedzieć :wink:

Airborn - masz rację co do praw autorskich itd… ale loga, logotypy, znaki firmowe czyli, jeżeli mają być zastrzeżone … to trzeba tą procedurę przejść… O ile pamiętam dobrze, to parę lat temu dosyć sprawnie to szło, … teraz nie wiem :frowning:

pozdrawiam

sonnor tylko czy w przypadku opisanym przez pingwinIII potrzebne jest rejestrowanie loga/logotypu/znaku/cokolwiek zwłaszcza, że taka rejestracja chroni tylko logotyp już bez np. treści umieszczonych na stronie

http://e-alw.com/faq17.html

informacje jakie tu znalazłem dobiły mnie - niestety nie stać mnie na rejestracje swojego logo ;-(

Złączono Posta : 11.10.2007 (Czw) 21:03

jaką treść umieścić na stronie aby nik nie miał prawa kopiować zawartości strony, bez mojej zgody?

Nie musisz żadnej - automatycznie chroni cię ustawa o prawach autorskich.