Logo bez tła i obramowanie z cieniem

Witam, pytanie kieruję do grafików komputerowych, a teraz napiszę o co mi chodzi.

Jak zapisuję w PS logo bez warstwy tła i daję na stronę (lokalny serwer), oraz daję obramowanie -webkit-shadow i box-shadow to zamiast cienia wokół loga jest kwadrat i logo. Wcześniej robiłem w PS cień i nie używałem styli CSS3 do tego. Też zapisywałem do web i tak samo a logo miałem w gif, png, jpeg i tak samo widać kwadrat z logiem. jak można to inaczej zrobić aby nie było tła kwadratu a same logo z cieniem?

Nie jestem pewien czy do końca cię zrozumiałem, ale jeśli chodzi o zapisanie grafiki z transparentnym tłem to najczęściej problem jest z wybranym formatem pliku graficznego. Transparentność uzyskasz tylko na GIF i PNG i to z odpowiednimi opcjami, pliki JPG nie obsługują kanału alfa i na nich na pewno nie uzyskasz przeźroczysto tła. Jeżeli masz już w PS odpowiednią grafikę (z szaro-białą szachownicą w tle) to najwygodniej jest wybrać File>Save for Web & Devices…, w nowym oknie, z prawej strony wybierasz GIF, lub PNG-24 i manipulujesz pozostałymi opcjami, po lewej masz podgląd grafiki - dopóki widzisz szaro-białą szachownice w tle to jest ono transparentne. Patrz też na w lewy dolny róg - masz tam podane jaki rozmiar będzie miał twój plik.

Możesz też mieć problem z ustawieniami grafiki w swoim komputerze (musisz mieć ustawioną głębie kolorów na 32bity), lub wersją przeglądarki.

Nie zrobisz tego, przecież grafika jest kwadratowa. Dajesz shadow do grafiki więc uzyskujesz kwadrat.

Teraz skumałem o co chodzi. @drobok ma rację, jeżeli chcesz dodać cień to musisz to zrobić w PS i zapisać tak ja wcześniej napisałem. Kombinacje z -webkit-shadow i box-shadow zawsze będą dawały cień wokół całej grafiki łącznie z tłem, nawet jeśli tło jest transparentne, no chyba że zrobisz grafikę w SVG (wektor), wtedy jest szansa że to zadziała, ale spodziewaj się różnej interpretacji takiego kodu na różnych przeglądarkach.

To co Pampali napisał, to tak robiłem i wyżej napisałem ale w PS mam chyba ustawione na 16 bit a do tej pory dawałem cień w PS, zapisując bez tła czyli mając logo na tle szachownicy. Wiem, grafik zrobi to lepiej i napisałby mi, że kłaniają się podstawy photoshopa i tak może być bo do końca PS’a nie znam. Ale dzięki za odpowiedź.