Logo dołączne do zdj. automatycznie

W ofercie samochodów http://www.otomoto.pl każde zdjęcie używanego samochodu zawiera logo firmy OtoMoto. Domyślam się że nie jest ono dodawane ręcznie lecz automatycznie. Jak do każdego zdjęcia wrzucanego na serwer “nakleić” swoje logo?

można napisać odpowiedni skrypt w php zapewne, można też przed dodaniem zdjęcia na stronę zautomatyzować dodawanie loga w jakimś programie graficznym (np. jako tzw. watermark)

janusz27

W większości programów do obróbki foto można wklejać automatycznie nie tylko takie logo "otomoto’ ale loga w postaci znaku wodnego /airborn/ czy innej formie.

Tu jednak chciałbym Ci podpowiedzieć taką rzecz. Nie znam tematyki Twojej strony z fotkami ale jeżeli to są zdjęcia ludzi, przyrody, krajobrazów, flory, fauny to z praktyki wiem,że szpecą one tego typu obrazki. Jeżeli jednak są to fotki rzeczy martwych /sprzęty, auta itd/ to mogą być i tu nie rozpraszają uwagi i nie zaśmiecają ogólnego widoku. w wypadku otomoto i podobnych zależy Im na promocji otomoto a nie tego jaguara czy bmw. A nie lepiej ładne, duże i czytelne logo umieścić gdzieś na górze swojej stronki i nie ćpać go na każdą fotkę?

Życzę dobrego wyboru.