Logo dołączne do zdj. automatycznie


(Ja27) #1

W ofercie samochodów http://www.otomoto.pl każde zdjęcie używanego samochodu zawiera logo firmy OtoMoto. Domyślam się że nie jest ono dodawane ręcznie lecz automatycznie. Jak do każdego zdjęcia wrzucanego na serwer "nakleić" swoje logo?


(Airborn) #2

można napisać odpowiedni skrypt w php zapewne, można też przed dodaniem zdjęcia na stronę zautomatyzować dodawanie loga w jakimś programie graficznym (np. jako tzw. watermark)


(Heniuo) #3

janusz27

W większości programów do obróbki foto można wklejać automatycznie nie tylko takie logo "otomoto' ale loga w postaci znaku wodnego /airborn/ czy innej formie.

Tu jednak chciałbym Ci podpowiedzieć taką rzecz. Nie znam tematyki Twojej strony z fotkami ale jeżeli to są zdjęcia ludzi, przyrody, krajobrazów, flory, fauny to z praktyki wiem,że szpecą one tego typu obrazki. Jeżeli jednak są to fotki rzeczy martwych /sprzęty, auta itd/ to mogą być i tu nie rozpraszają uwagi i nie zaśmiecają ogólnego widoku. w wypadku otomoto i podobnych zależy Im na promocji otomoto a nie tego jaguara czy bmw. A nie lepiej ładne, duże i czytelne logo umieścić gdzieś na górze swojej stronki i nie ćpać go na każdą fotkę?

Życzę dobrego wyboru.