Logo Komeniusz - jak zrobić animację

Witam!

Powiem wszystko po kolei żeby nie wprowadzać zamętu. Na ostatniej lekcji informatyki poznaliśmy wspaniały program jakim jest ww. Logo Komeniusz. Nie mam nic przeciwko niemu fajnie się w nim pracuje. Tylko jest jedna rzecz która mnie dobija. Mieliśmy o nim pierwszą lekcje a już na następnej mamy zrobić coś samemu. Pani podała następujące kryteria:

ndst - nic nie rób ;]

dop - prosta figura

dst - złożona figura

db - przesuwająca się figura

bdb - animacja średnio złożona

cel - animacja złożona

Najlepsze jest to że ledwo poznaliśmy program i co najwyżej zrobię coś na 4. Tutaj mam pytanie: skąd wziąć komendy i przykłady jakiś animacji. Za pomoc dziękuję!

w logo komeniuszu nie ma jakiś złożonych komend wszystkie są podane w pomocy programu i są to jakieś podstawy:pokaż żółwia, podnieś pisak, prawo lewo itp.

gotowe procedury są tu, ale załóżmy że chcesz się coś nauczyć to żeby zrobić takie bajery jak w tym linku to musisz korzystać z podstaw:

Podstawowe komendy do programu. Wpisujemy je do Edytora tekstowego lub okna Procedur (gdy ją tworzymy)[ Gdzie jest "Okno procedur I okno tekstowe" zobacz w dziale Interfejs.


np - (naprzód) przesuwa zółwia do przodu o daną liczbę np. np 100.

ws - (wstecz) cofa żółwia o daną liczbę np. ws 50.

lw - (lewo) przesuwa żółwia o dany kąt w lewo np. lw 90.

pw - (prawo) przesuwa żółwia o dany kąt w prawo np. pw 90.

pż - (pokaż żółwia) jeśli jest nie widoczny, pokazuje zółwia.

sż - (schowaj żółwia) chowa żółwia.

cs - (clear screen) czyści cały ekran z wpisanych procedur i ustawia żółwia na środku.

odnowa - zresetuj ekran.

pod - podnieś pisak.

opu - opuść pisak.

pówtórz - powtarza daną operację X razy np. powtórz 4.

ustaltło - ustala dane tło

ukp - ustal kolor pisaka.

ugp - ustal grobość pisaka.


Więcej w programie w "pomoc > Lista Procedur".

aha, może też “zapisywać”( jakoś się to nazywa fachowo nie pamiętam jak) ruchy żółwia np. zrobisz kwadrat to zapiszesz go pod poleceniem kwadrat i od razu ci on go narysuje

jak chcesz animacje(prostą) to rysujesz kwadrat i obracasz go cały czas

tak w ogóle to zobacz http://www.logokom.yoyo.pl/index.php?dzial=home (poradnik)