Logo monochromatyczne

Cześć,

Mam do was proste pytanie, ale nigdzie w ustawieniach nie mogę znaleźć rozwiązania. 

Chce zaprojektować w Corelu (x7) logo… ale na początek w monochromie, aby widzieć jak będzie ono wyglądać np. po wydruku na mono drukarkach laserowych.

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak zaprojektować logo w monochromie? :slight_smile: Podejrzewam, że nie chodzi o wypełnianie loga czarnym kolorem :smiley:

Dejavu ???

Tak :slight_smile: Zapomniałem, że wcześniej zadawałem te pytanie :wink:

Gdy projektuję jakieś logo, które zwiera kolory, to zawsze projektuję jego jego odmiany niekolorowe - w skali szarości i dwubarwne (B&W). Ma to tę zaletę, że pozwala w przyszłości uniknąć niespodzianek podczas konwersji kolorów na jakąś skalę szarości, przez kogoś, komu efekt tego zabiegu może być zupełnie obojętny, np jakiś zaspany pracownik drukarni.

W efekcie mam logo:

  • kolorowe w skali CMYK - np. do druku w drukarniach

- kolorowe w skali RGB - np. do nagłówków pism drukowanych w biurach 

  • w skali szarości

  • bichromatyczne (B&W) 

Nie chciałeś przypadkiem napisać : AdobeRGB ? :wink: Jednak jest spora różnica …

Napisałem dokładnie to co chciałem. :slight_smile:

W PS czy Illustratorze ustawiam sobie Menu->Tryb->RGB. Dopiero w dalszej kolejności, od ustawień profilu kolorów w ustawieniach globalnych, zależy jak będzie to odmiana RGB. Ja akurat mam ustawione AdobeRGB (i tu masz rację), ale ktoś może mieć np sRGB i też będzie dobrze. Większość kolorowych drukarek biurowych obsługuje te profile, więc nie powinno być problemów. Poza tym logo z natury rzeczy jest uproszczonym znakiem, wiec tak subtelne różnice między Adobe RGB a sRGB w większości przypadków są mało znaczące.

No nie wiem, nie wiem, jeśli chodzi o drukarki biurowe to implementacja zakresów RGB, wymaga instalacji profili (co najmniej), natomiast potem i tak następuje translacja na CMYK wedle uznania producenta drukarki, więc po co kombinować ? Nie lepiej się trzymać tego że CMYK = wydruki RGB=wyświetlanie

Wiem że logo to nie zdjęcie, ale z praktyki wiem ile trzeba się namęczyć żeby pomarańczowy był … pomarańczowy :slight_smile:

Naturalnie masz rację. Mój błąd. Mea maxima culpa :slight_smile: RGB - z myślą o jakichś tam FB czy innych WWW. 

Nie wiem co mnie bachnęło to do skojarzenia RGB z drukiem? Jakaś pomroczność jasna chyba. W każdym razie zawsze robię taki zestaw jak napisałem