Logowanie do komputera w sieci - zmiana nazwy użytkownika

Witam

Próbuję uzyskać dostęp do zasobów sieciowych jednakże jest to niemożliwe ze względu na zmianę uprawnień. Kiedyś przy logowaniu do komputera znajdującego się w grupie roboczej zaznaczyłem “zapamiętaj moje hasło”, a teraz chciałbym to anulować i zmienić login, oraz hasło. Szukając na necie sposobu natrafiłem tylko na jeden: cmd -> net stop workstation, a następnie net start workstation. To zadziałało, ale tylko na windows 7, na viscie niestety nie. Proszę o pomoc.

Chodzi mi o takie okienko:

smbprzegwinvista03.jpg

A jak klikniesz te 3 kropki nie da się wpisać hasła z userem ?

Co się dzieje jak klikniesz w hasło ?

Sprawdź:

Start > wklej > control userpasswords2 > odpal.Zaawasowane > Zarządzaj hasłami -jak jest to usuń…

Chyba nie bardzo zrozumiałeś w czym jest problem. Chciałbym, aby to okienko w pierwszym poście się pojawiło ponownie, albo chociaż byłaby możliwość zmiany zapamiętanego hasła.

Niestety jest tylko logowanie do routera przez www zapisane :frowning:

ADR1991 , spróbuj kliknąć na obrazek usera w menu start > Zarządzaj hasłami sieciowymi.

[w sumie to to samo okienko co w control userpasswords2 ale nie zaszkodzi sprawdzić]

To samo. Nawet gdy założę drugie konto, to nie pyta mnie o login i hasło :confused:

Trochę u mnie nie tak z czytaniem. Spróbuj:

Panel sterowania\Konta użytkowników i Filtr rodzinny\Menedżer poświadczeń

Niestety w viscie nie ma menedżera poświadczeń.

może wpisz nowy login/hasło > zaznacz “zapamiętaj” > połącz…

I tak bym zrobił, ale nie mogę tego zrobić, bo automatycznie mnie loguje przy użyciu starego konta i hasła i to okienko się nie pojawia.

a może usuń “zasób sieciowy” z centrum sieci i udostępniania > wyświetl komputery i urządzania > i kombinuj na nowo…

Wszedłem w ustawienia zabezpieczeń lokalnych (na serwerze plików) -> “Opcje zabezpieczeń” i zauważyłem, że obok “Konta: stan konta gościa” widnieje napis włączone. Z tego co pamiętam to, to konto jest domyślnie wyłączone. System dopiero co instalowałem i nikt nie ma do niego dostępu. Niby w jaki sposób to się przełączyło? Oczywiście natychmiast to konto wyłączyłem. Teraz jak próbuję dostać się na ten komputer z poziomu visty, w końcu system pyta mnie o login i hasło.

Mało tego. Włączyłem teraz celowo konto “Gość” w zabezpieczeniach lokalnych, a w Panelu sterowania -> Konta użytkowników widnieje jako wyłączone. Troszkę to bez sensu.

Problem chyba rozwiązany. Jutro dokładniej tym się pobawię.

to konto domyślnie jest włączone.