Logowanie do Linksys WAG200G tylko przez Opera

Witam,

nie wiem, czym to jest spowodowane, ale tylko przez Operę mogę swobodnie zalogować się do konfiguracji w/w routera, przez adres: 192.168.1.1 Jak korzystam z IE11 to wywala błąd połączenia, podobnie z Chrome. Z Firefoxem jest tak, że widzę tylko część okna, część zakładek otworzę, a część nie. Przez Operę zrobię wszystko i widzę wszystko. Mam Windows 8.1 Wiecie może dlaczego tak sie dzieje? Co do logowania, to nie mam wątpliwości, co wpisac i jak :slight_smile: I nie aktualizowałem firmware, bo nie chce mi się tego robić :slight_smile:

Lepiej żeby ci się zechciało, bo jeszcze trochę a i przy pomocy opery się do niego nie zalogujesz.

I zachciało mi sie - zaktualizowałem firmware :slight_smile: Ale to problemu nie rozwiązało, nadal mogę zalogować się tylko za pomocą Opery :confused:

Cóż - witaj w klubie :wink: Ostatnio tak dwa zarządzane switche musiałem odstawić do “rezerwy”. Problemem jest wczytywanie interfejsu przez przeglądarki (m.inn. wersja Javy itp.) Przerobiłem sposoby które można znaleźć na forum LinksysCommunity (resetowanie urządzenia, włączenie w IE trybu developerskiego i przełączenie IE w tryb emulacji IE9-10).

Tu masz wątek ludzi z dokładnie takim samym problemem : http://community.linksys.com/t5/Wireless-Routers/Linksys-Admin-page-and-IE11-on-Win-8-1/td-p/692347

Po pobieżnej lekturze - wychodzi na to że jedyne sensowne rozwiązanie to obecnie Opera, lub oprogramowanie zarządzające dostarczone z routerem. (osobiście - zostałbym przy Operze)

Dzięki Veers za pomoc! Szkoda, że jest takie ograniczenie, tzn możliwość logowania się za pomocą jednej przeglądarki, zwłaszcza z której nie korzystam :confused: Chyba będzie trzeba zastanowić się nad zakupem nowego routera…

Raz jeszcze dziękuję za pomoc i dodatkowe cenne informacje.

To nie ograniczenia, tylko brak wsparcia ze strony producenta. Wystarczyłoby, żeby wydali odpowiednią aktualizację firmware, ale niestety …

Właśnie “niestety”… pomęczę się LinkSys jakiś czas, a następnie przerzucę się na jakiś “fajny” model, który zaproponuje mi Orange (dawniej neostrada) :D

To wcale nie jest jedyne wyjście, jest mnóstwo softu które ci pokaże zapytania wysyłane przez formularz do routera. Więc wystarczy sobie argumenty w odpowiedni sposób posłać (np napisać sobie formularz w html, lub program w czymkolwiek w wypadku zapytań innych niż get/post ;)

Ale skoro komuś się nie chce zainstalować / zmienić firmware to życzę powodzenia :stuck_out_tongue:

Drobna uwaga, zainstalowałem/zmieniłem firmware :slight_smile: