Logowanie korporacyjne oraz blokada klawiatury

Witam, prosiłbym o pomoc a dokładniej jak ustawic logowanie korporacyjne w win7 oraz aby moja klawiatura zablokowała po np 2 minutach bez uzywania komputera i np jak pojde gdzies wroce to zeby klawa/myszka bedzie zablokowana i bedzie trzeba jakims skrotem odblokowac.

pierwszy raz słyszę o takich cudach :razz: . Jeżeli to gdzieś widziałeś(aś) to pewnie było realizowane za pomocą jakiegoś programu którego w Windowsie standardowo raczej nie ma.

Nie prościej włączyć wygaszacz ekranu chroniony hasłem ? A druga sprawa jeżeli pracujesz gdzieś w firmie to raczej wątpię żebyś miała takie uprawnienia od administratora sieci.

Ja zaś pierwszy raz słyszę o tym, by zablokować myszkę i klawiaturę a potem, cyt. “odblokować jakimś skrótem” (skoro klawiatura zablokowana - to chyba tylko Reset na obudowie …)

To o czym zaś piszesz - to nie jest żadne korporacyjne logowanie, tylko skonfigurowana jedna z zasad zabezpieczeń (Konfiguracja komputera\Ustawienia systemu Windows\Ustawienia zabezpieczeń\Zasady lokalne\Opcje zabezpieczeń), która po określonym czasie wylogowuje użytkownika. Dokładnie to samo można osiągnąć w sposób opisany przez kazek31, lub po prostu odchodząc od komputera użyć skrótu Win+L