Logowanie, logonui.exe i inne - błąd aplikacji, "0x0064040b"

Witajcie, mam problem z notebookiem. :confused: Podczas uruchamiania systemu operacyjnego (Win XP) pojawia mi się błąd:

Ten błąd pojawia się kilka razy, po czym uzyskuję dostęp do okienka logowania i mogę się poprawnie zalogować, przy czym po zalogowaniu się, pojawia się błąd eksplorera Windows:

To samo z Menadżerem zadań systemu Windows, przy próbie jego uruchomienia przez Ctrl+Alt+del. Jeszcze dwa, trzy logowaniu temu dawało go się w ten sposób uruchomić, tak teraz pojawia się błąd. Widać zaraza postępuje. :frowning:

Próbowałem opcji “Uruchom ostatnia znana dobrą konfigurację” - nie pomogło.

Próbowałem też uruchomić komputer w “Trybie awaryjnym z wierszem poleceń”. Przy logowaniu standardowy błąd logonui.exe, a po zalogowaniu pojawiło się okienko cmd.exe, ale niestety natychmiast pojawił sie też komunikat:

Także i od tej strony nie da się go podejść.

Co mogę jeszcze zrobić, poza przeinstalowaniem systemu?

TIA, pozdrawiam

A może jakiś wirusik?

Dla pewności zapodaj logi z HijackThis i ComboFix

Pozdrawiam :smiley:

Kolego, przeczytaj moją wiadomość dokładnie. Może nie wyraziłem się wystarczająco jasno, ale nie mogę uruchomić żadnego programu - po zalogowaniu nie pojawia się interface użytkownika, nie można się też w żaden sposób dostać do wiersza poleceń, cmd.exe czy menadżera zadań. Błąd “Eksploratora Windows” nie dotyczy tego, że nie mogę uruchomić okienka “mój komputer” czy “moje dokumenty” i wyświetlić plików z katalogu - po zalogowaniu się mam “goły” pulpit i komunikaty o błędach. Także nie mam też jak przeskanować komputera antywirusem, ani tym bardziej nie mam jak wygenerować logów. Ewentualnie możnaby przełożyć dysk do innego komputera, tyle że zamiast tego to raczej sensowniejsza będzie reinstalacja systemu w trybie naprawy, pytanie tylko - czy to więcej może popsuć, czy zepsuć, biorąc pod uwagę brak backupu danych i bliżej nieznaną zarazę?

Dodam tylko, że w prawym górnym rogu ekranu, zanim jeszcze pojawi się okienko logowania, ale już jakiś czas po wyświetleniu “tła”, pojawia się małe logo i napis: “Kaspersky Anti-virus 7.0”, więc “coś” się uruchamia.

Nie. Zarówno w “Trybie awaryjnym” jak i w “Trybie awaryjnym z wierszem poleceń” system nie działa poprawnie. W tym pierwszym wypadku objawy takie, jak dla normalnego uruchomienia, w tym drugim - opisałem sytuację w pierwszej wiadomości.

Znalazłem jeszcze coś takiego: http://www.arcabit.pl/download_product. … ct=ArcaNix

Ściągnę, wypróbuję i dam znać co i jak.