Logowanie na dysk sieciowy

Witam,

mam problem i nie bardzo mogę go przejść :

mam na komputerze z win7 użytkowników którym po sieci udostępniam katalogi gdzie mogą trzymać swoje dane.

Na jednym z kompów zainstalowałem win8 z logowaniem przez konto microsoft : osoba@outlook.com i niestety nie mam pojęcia jak ustawić pod win7 uzytkownika tak by mógł widzieć logować się na swoje katalogi.

Czy jest jakieś narzędzie które monitoruje kto i jak próbuje się na windowsa zalogować ? bo nawet nie jestem pewien jak zmienić login na konto w win7 tak by pasowało go tego z win8 …

Dysk masz podłączony bezpośrednio do sieci (routera), czy poprzez komputer i dopiero go udostępniasz ? Większość o ile nie wszystkie dyski sieciowe mają panel/stronę logowania dla urzytkowników, wywoływany przez przeglądarke więc tu system nie ma znaczenia. Jeśli udostępniasz poprzez komputer to może lepiej postawić jakiś serwer ftp, bedziesz miał mniej problemów w przyszłości no i najważniejsze to predkość transferu.

Źle się wyraziłem :

pod “dysk sieciowy” rozumiem windows 7 z użytkownikami :

User1 : Pass1

User2 : Pass2

itd.

I udostępniam katalog gdzie w prawach dostępu wybieram np User2: pełen dostęp

 

Dotychczas komputer z windows XP miał po prostu logowanie User2 : Pass2 ; i po sieci mógł wejść i w udostępnionym katalogu dodawać/kasować pliki. Po zmianie na windows8 z logowaniem połączonym z onedrive/live.com (user2 to teraz user2@outlook.com) nie wiem jak ustawić użytkownika w windows 7 tak by z windows 8 można było wejść do udostępnionego katalogu bez dodatkowego logowania, tylko tak jak wcześniej.

Mam nadzieję ,ze wystarczająco jasno opisałem …